Vítám vás u druhého dílu velkého přehledu, ve kterém vás seznámím s tím, co největší kryptoměny čeká a nemine v roce 2019. Dnes se podíváme na Bitcoin Cash, Stellar a Litecoin. Ovšem, dá se diskutivat k tom, které kryptoměny jsou největší. Proč každý referuje o kryptoměnách jinak, je téma na celý nový článek. Já budu pro dnešek pracovat s Yahoo! Cryptocurrency Screener. Pojďme se podívat, co tyto kryptoměny dělají se svým kapitálem. První díl si můžete přečíst zde.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

4. Bitcoin Cash (BCH)

Navzdory hash wars ke konci roku 2018, si Bitcoin Cash udržel čtvrté místo. Vývojáři nedávno upravili svůj web, na kterém je celý nový roadmap pro rok 2019. Ten byl rozdělen do tří hlavních částí, tedy na škálovatelnost, užitečnost a rozšířitelnost.

Tým za Bitcoin Cash přiznává, že ačkoliv věří svému produktu a cílům, nic není dokonalé. Tým musi pečlivě aplikovat aktualizace, aby dosáhl svého cíle, stát se “použivatelným pro každého na světě.”

Jejich 3 hlavní cíle jsou:

  1. Dostat kapacitu Bitcoin Cash ze sto transakcí za sekundu na 5 000 000 transakcí za sekundu.
  2. Zkrátit průměrnou dobu transakcí na 3 sekundy.
  3. Vytvořit snadno rozšířitelný protokol, který umožní snadnější aplikaci budoucích aktualizací

“Tento roadmap zamýšlý vytvořit technický směr té nejvyšší kvality. Umožní to rozdílným technologickým týmům pracovat na společném cíli – vytvoření lepšího Bitcoin Cash.” – Bitcoincash.org

Kromě pravidelné údržby, která je naplánována na květen roku 2019, je ve hře i další vývojářská aktualizace, která má být letos vypuštěná pro veřejnost. O té se referuje jako o “Coin Shuffle.” Tento protokol nabídne vyšší ochranu soukromí, která je dobře známá celému internetovému podsvětí. Jednoduše řečeno, protokol umožní “zamíchat” s kryptoměnami na řetězci. Tím zmate transakční data a vytvoří nevyhledatelnou kryptoměnu. To vše bez jakéhokoliv poplatku.

Mohlo by vás zajímat: Analýza: Počet Bitcoin transakcí roste, poplatky klesají

5. Stellar (XLM)

Kryptoměny, které zvládají vytvářet zajímavé novinky, pravidelně přicházet s novými aktualizacemi a v neposlední řadě uzavírat kvalitní partnerské dohody, jsou ty, které přežijí medvědí  trh, který jde vší silou proti nim.

koliv se nám ještě nepoštěstilo přečíst si roadmap pro rok 2019, můžeme si utvořit obraz o tom, jak se bude Stellar dále vyvíjet, na základě toho, čeho dosáhl v roce 2018.

Stellar má s kryptoměnou Ripple mnoho společného. Ale nejdůležitějším znakem je to, že se přesouvají do roku 2019 s plným balíkem partnerství s obřími i menšími korporacemi. Z toho se dá usuzovat, že se Stellar vydá tou samou cestou i v následujícím roce.

Mohlo by vás zajímat: 250 BTC ukradeno ze sítě mobilních peněženek

IBM a Blockchain World Wire

IBM je vedoucí postava na trhu s počítačovými technologiemi, proto s není čemu divit, že bedlivě sledují vývoj na trhu s blockchainovou technologií. Partnerství s IBM je téměř zkratka do finančního průmyslu. A to je už vysoká hra.

Podle webu IBM je 90 procent všech kreditních transakcí řešeno skrze IBM zařízení a 97 procent světových bank jsou klienty IBM.

IBM právě teď připravuje projekt, který se jmenuje Blockchain World Wire (BWW), který popisují jako “novou finanční kolej, jež dokáže provádět mezistátní transakce v reálném čase.” A jaká platforma má být za tímto ambiciózním krokem? Stellar.

2019 by měl být prvním rokem, kdy BWW zažije první testovací trakce, což by mělo jen posílit pozici XLM na globálním trhu s kryptoměnami.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain a Huobi propouští pracovníky

6. Litecoin (LTC)

O Litecoinu se často referuje jako o stříbře vedle Bitcoin zlata, což se vysvětluje tím, že uživatelé mnohem raději využívají krále kryptoměn jako investici, než pro každodenní transakce. Je to zvláštní analogie, nicméně Litecoin má jako stříbro za úkol stát se menším bratříčkem Bitcoinu, který bude ale mnohem více praktičtější pro koncového uživatele a malé transakce.

Je důležité zmínit, že technicky je Litecoin forkem Bitcoinu a jeho technologické aktualizace přicházejí vždy po Bitclinu. Když jsme toto uvedli na pravou míru, můžeme se podívat na to, co nás čeká v roce 2019.

Aktualizace hlavní sítě (Mainnet)

Transakční poplatky Litecoinu by měly v roce 2019 objevit nové dno, protože se očekává vypuštění Litecoin Core 0.17, na které uživatelé čekají od října roku 2017. Tisková zpráva, kterou tehdy Litecoin vydal uvádí, že se průměrná cena jedné transakce změní z 0,05 na 0,005 amerického dolaru.

Mohlo by vás zajímat: Žhavý měsíc pro Ethereum: Tři forky, na které dávejte pozor

Lightning Network a soukromé transakce

Vývojáři Litecoinu budou krůček za Bitcoinem ve vypuštění Lightning Network, od čehož si slibují ještě větší snížení transakčních poplatků a vyšší rychlost celé sítě. Zakladatel Litecoinu Charlie Lee navíc v nedávném rozhoruju zmínil, že si pohrává s myšlenkou na vytvoření soukromých plateb, které by se nedali vyhledat na blockchainovém prohlížeči.

Připojte se k nám a komunitě také na Telegram anebo Discord kanál!

Tento článek je součástí většího celku.

Díl: 1.  3.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář