Zdá se, že kryptoměnoví býci čekají na vypuštění z klece. Investoři do kryptoměn se ptají: Co stojí za tímto během kryptoměny Bitcoin (BTC) k 4000 amerických dolarů? Na tuto otázku se pokusím odpovědět v tomto článku.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Vydělávejte s Brave: Brave odměňuje uživatele prohlížeče 70 % z výdělku – návod v článku

Samozřejmě technické indikátory hrají svojí roli. Ale co opravdu za jiskrou, která dala celý kryptoměnový trh do pohybu?

Tok peněz z Číny

Anton Pagi, přes den obchodník a v noci kryptoměnový trader, v nedávné době přitáhl pozornost k málo známému faktoru, na který se vyplatí dávat pozor. Pagi na svém twitterovém účtu zmínil neobvyklý nárůst obchodní aktivity od asijského giganta – Číny. Trader nezmiňuje přesné čísla, ale přitahuje pozornost k specifickým směnárnám.

Vysvětluje, že směnárny, které operují na asijském trhu a hlavně v Číně zažívají velký příval pozornosti.

“BTC je něco, na co by se mělo během tohoto býčího běhu dávat pozor. Čínské výdělky z bouřlivého akciového trhu se přelívají do Bitcoinu. Největší Čínské směnárny více jak zdvojnásobily svůj obchodovaný objem za poslední týden.”

BitMEX futures kryptoměny Bitcoin

Dalším trendem, který může stát za sílící cenou kryptoměn může být možnost obchodovat s kontrakty futures na směnáreně BitMEX. Všichni máme ještě v živé paměti obrovské zhodnocení, které kryptoměny zažily v roce 2017. I tehdy za pozitivním sentimentem stály futures.

Mohlo by vás zajímat: Těchto 21 kryptoměn jsou kandidáty na Coinbase Pro

Analytik Luke Martin vysvětlil, že z historického hlediska se uzavření čtvrtletního kontraktu pojí se zvýšením ceny. A přesně v pátek, když se BTC obchodoval na 3800 amerických dolarů, někdo tento kontrakt uzavřel.

Vývoj na poli kryptoměn

Tyto zmíněné katalyzátory mají svůj efekt, nicméně jsou ničím oproti nedávným pozitivním zprávám z vývoje kryptoměn.

Samsung v nedávné době potvdil, že vlajková loď S10 bude podporovat kryptoměny a bude mít zabudovanou peněženku. Stejně tak bude telefon obsahovat i prohlížeč decentralizovaných aplikací. Tím se otevře zákazníkům Samsungu úplně nový svět.

Největším novinkou avšak zůstává Facebook, o němž kolují zvěsti, že vyvíjí svoji vlastní kryptoměnu a produkt na síti blockchain. FBCoin, jak se tokenu přezdívá, má být stablecoin, který by měsíčně využívala až miliarda uživatelů sociálního impéria Facebooku. Tedy i aplikací Instagram a WhatsApp. Zatím není jisté, jestli bude nový token decentralizovaný, nebo si nad ním Facebook ponechá moc. Už teď se ale jedná o zprávu, která výrazně trh s kryptoměnami ovlivní.

Mohlo by vás zajímat: Co čeká Bitcoin a kryptoměnové směnárny v roce 2019?

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář