Čínská bezpečnostní firma SlowMist tvrdí, že má dostatek důkazů, aby lokalizovala osobu za nedávnými útoky na Ethereum Classic.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Firma to prohlásila ve středeční tiskové zprávě. V ní tvrdí, že získala během své hluboké analýzy sítě dostatek důkazů k tomu, aby mohla začít hledat viníka, který světovým médiím a samotným vývojářům Ethereum Classic nadále uniká. Konkrétně se jedná o tři adresy a čtyři transakční balíky dat (hashes). Právě ty stály za dvoudenním reorganizačním útokem na výše zmíněnou síť. Ve sporu vývojářů Ethereum Classic a Coinbase se SlowMist postavil na stranu směnárny s tím, že k nějakým zdvojeným transakcím podle všeho došlo.

Coinbase mluví o dvanácti případech, kdy došlo k zdojeným transakcím. Ty se měly týkat kryptoměny v celkové hodnotě nad jeden milion amerických dolarů. Směnárna to uvedla ve své tiskové zprávě, o které jsme vám už psali zde. SlowMist potvrdilo zdvojení 54 200 ETC, což je ekvivalent zhruba 270 000 amerických dolarů.

SlowMist určilo, že první útok začal sobotu v 20:58 našeho času. Společnost dále zdůrazňuje, že veškeré útoky na síť jsou právě teď pozastavené a k žádným incidentům nedochází. Poslední útok tedy proběhl toto úterý v 5:30.

SlowMist dále dodává, že se stále snaží zjitit, kde přesně jsou identifikované adresy lokalizovány. K tomu by měla dopomoc snaha směnáren, kterých se útok dotkl.

Mohlo by vás zajímat: Bakkt financuje 23. nejbohatší muž světa

Na otázku informačního webu CoinDesk, které přesně směnárny se rozhodly s nalezením útočníka pomoci, SlowMist odpovídá, že v momentální době plně spolupracuje Gate.io, Bitrue a Binance.

Na otázku, zda může firma určit, kde přesně se útočník nachází a zda to vůbec je možné určit, společnost reagovala emailem, že takové informace podléhají utajení a nemůžou se proto šířit mezi média.

Gate.io a Bitrue jsou jedni z hlavních zasažených směnáren. Na svém Twitterovém účtu se směnárny doznaly, že z jejich sítě došlo k zdvojeným transakcím za 40 000 a 13 000 ETC.

 Mohlo by vás zajímat: Nano X: bezpečnostní problémy v nové Ledger Bluetooth peněžence

Vývojáři Ethereum Classic se společností SlowMist úzce spolupracují. Dnes v 18 hodin má proběhnout soukromý videohovor na internetovém poskytovateli Discord, kde bude tým diskutovat s SlowMist o možném řešení naskytlé situace.

Do popředí se také prodral tweet od týmu Ethereum Classic, kde se členové hluboce omluvili za způsobené problémy a ujistili, že ze strany týmu k žádné nucené reorganizaci řetězce nedojde.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář