Lou Kerner, partner ve společnosti CryptoOracle, přirovnal Internetovou horečku z přelomu tisíciletí ke stavu, ve kterém se právě nachází Bitcoin. Kerner to řekl 21. listopadu v interview pro informační agenturu CNBC.

CNBC hostuje show “Worldwide Exchange”. V té Kerner prohlásil, že na velké kryptoměny by se mělo nahlížet jako na dnešní internetové giganty, kteří se dostali na výsluní během fenoménů, který se v Česku ustálil jako pojem “Internetová horečka”. O “Internetové horečce” se v zahraničí referuje jako o “Dot-com bubble”. Tento termín označuje stav, ve kterém se nacházel trh s technologickými firmami kolem roku 2000.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší telegram roboti pro rok 2018

Kerner uvedl přímo jako příklad americkou společnost Amazon.

Když se podíváte zpátky na Internetovou horečku, což je to, na co dnes hodně traderů odkazuje, tak například Amazon, všeobecně braný za jednu z největších společností, jaké kdy člověk stvořil, ztratil během dvou let 95 % své hodnoty.

S akciemi Amazonu se začalo obchodovat v květnu roku 1997. Základní cena byla stanovena na 18 amerických dolarů za akcii. Do prosince následujícího roku se cena vyšplhala na úžasných 300 $. Na přelomu tisíciletí ale praskla bublina, která se během Internetové horečky vytvořila. V březnu roku 2000 cena klesla až na 6 dolarů za akcii.

Mohlo by vás zajímat: Coinbase: Druhá žaloba a insider trading

Kerner dále řekl, že momentální stav je nic oproti tomu, co dlouhodobější investoři zažili. Zmínil den v roce 2013, kdy Bitcoin padl o 70 % během jediného večera. “Tohle je to, o čem kryptoměny jsou,” dodal. Vyslovil také hypotézu, že dopad technologií je z krátkodobého hlediska přeceňovaný a z dlouhodobého podceňovaný.

Experti udržují naději

Mnoho expertů na trh se o budoucnosti kryptoměn vyjadřuje pozitivně. Například Bart Smith, předseda digitální větve obchodního obra Susquehanna. Dodal, že je stále velkým fanouškem a býkem, co se blockchainu a Bitcoinu týče. Podle Smithse je každá velká myšlenka zpočátku nestálá a těkavá.

Dalším expertem, který přes všudypřítomný pobyt medvěda zůstává v pozici býka je partner v obchodní společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart. Bogart zmínil, že kryptoměny a přidružené technologie mají stále “gigantický potenciál”. A to i přes to, jak se trhu v dnešní době vůbec nedaří. Bogart se projevil také jako monoteista, když řekl, že “Bitcoin má zdaleka největší fungující síť a je mnohonásobně hodnotnější než druhá kryptoměna.”

Spouštíme nově telegram kanál CryptoSvet!

Dovoluji si vás pozvat na nás telegram, kde najdete nejžhavější novinky ze světa kryptoměn, nejnovější zprávy i zajímavé soutěže.

Mohlo by vás zajímat: Bitva o těžaře: Bitcoin Cash a jeho fork

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář