Fundamentální indikátory ukazují na zvyšující se zájem o Bitcoin (BTC). Průměrný denní obchodovaný objem dosahuje nejvyšších hodnot od dubna roku 2018 a cena Bitcoinu flirtuje s hranicí 4000 amerických dolarů. Mnoho investorů proto začíná volat po konci kryptoměnové zimy. Místo ní se objevuje pojem “kryptoměnové jaro”, které s sebou má nést novou vlnu investorů a zvyšující se cenu digitálních aktiv.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Vydělávejte s Brave: Brave odměňuje uživatele prohlížeče 70 % z výdělku – návod v článku

Bitcoin nad 4000 – pozor na průlom

Podle dat z Live Coin Watch se Bitcoin dostal nad hranici 4000 dolarů. A to poprvé za několik týdnů. V době psaní článku je Bitcoin několik dolarů nad hranici 4000 a obchoduje se bez změny (v rámci 24 hodin). Většina ostatních kryptoměn, jako je například Ethereum nebo XRP, se obchoduje s denní ztrátou kolem 1 %. Nicméně některé méně známé kryptoměny se za poslední pumpu zdvojnásobily. Například kryptoměna webu Crypto.com se zčtyřnásobila za posledních 72 hodin. Bitcoin Cash zažil v poslední pumpě zhodnocení o 20 %.

Avšak všechny oči směřují k BTC, protože král kryptoměn stále ještě určuje jak se trh bude vyvíjet. Zajímavé je, že většina analytiků začíná být více pro stranu býka, než medvěda. Populární twitterový komentátor Rhythm Trader, také známý jako Alec Ziupsnys, komentoval, že fakt obchodního objemu kryptoměny Bitcoin nad 11 miliard amerických dolarů mu připadá velmi důležitý.

“Obchodovaný objem přesáhl poprvé za téměř až rok 11 miliard amerických dolarů.”

Rhythm Trader dále věří, že Bitcoin našel už své dno. Před několika dny zmínil cykličnost celého trhu, podle které by měl Bitcoin přesáhnout hodnotu 20 000 dolarů na začátku roku 2021. Nicméně je zde otázka, zda se historie střídání “ročních období” v ceně digitálních aktiv bude opakovat. A není sám, kdo vidí v nejnovější pumpě BTC konec medvědího trhu.

Mohlo by vás zajímat: Těchto 21 kryptoměn jsou kandidáty na Coinbase Pro

“Grafy kryptoměn vypadají skvěle. Čekal jsem na průlom BTC nad 4000 dolarů téměř tři měsíce.”

Fundamenty – také silný ukazatel

Z hlediska fundamentální analýzy nachází fanoušci grafu neobvyklou oporu i v tom, jak se BTC vyvíjí. Například Conner Fromknecht v nedávné době přitáhl pozornost k obrovskému růstu Lightning Network. Podle dat z 1ML se zdá, že řešení špatné škálovatelnosti může nyní provést transakce až 1000 BTC. Ještě před měsícem to bylo 500.

Dalším faktorem je platforma Bakkt, která by měla nabídnou obchodování velkým institucím na Wall Street. Často se o tomto fenoménu referuje jako o ETF, tedy “Exchange Traded Fund”. Vytvoření regulovaného fondu, který by americkým institucím nabídl obchodování s digitálními aktivy jako je Ethereum, Bitcoin a XRP je dlouhodobě snem každého investora do kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Co čeká Bitcoin a kryptoměnové směnárny v roce 2019?

 

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář