Projekt Bakkt (projekt týmu ICE) plánuje nastavit novou kvalitativní laťku pro institucionalizovaný trh s digitálními aktivy přes launch své Bitcoin futures platformy 22. července 2019.

Projekt Bakkt začíná přijímat zájemce o testing svých Bitcoin futures, které jsou listed a obchodovány na ICE Futures U.S. a zpracovány na ICE Clear US. od 22. července 2019 jak vyplývá ze zprávy na Medium , kterou zveřejnil COO projektu, Adam White.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Samotný produkt byl naplánovaný už dlouhou dobu a měl být vypuštěn koncem roku 2018, ale narazil na množství překážek. Minulý měsíc Bakkt oznámil, že začnou testovat platformu, avšak specifické datum launche zatím neuveřejnili. Blog post zní takto:

Subject to regulatory approval, Bakkt’s limited purpose trust company will serve as a qualified custodian for Bitcoin, will operate separately from ICE’s futures exchange, will be insured for $100M, and will have separate governance.

Co to znamená pro kryptoměnový trh

Tento launch je důležitý pro celou komunitu, protože představuje nový standard pro nahlížení na kryptoměnový trh a jeho vývoj. V tuto chvíli je účast institucionalizovaných investorů na trhu s digitálními měnami je poměrně omezená kvůli mnoze infrastrukturálním a regulačním problémům. To znamená nižší likvidnost, skromnější obchodování a menší transparentnost ceny ve srovnání s již existujícími, uznávanějšími trhy.

Nicméně bere tuto misi Bakkt na svá ramena, plánují nabídnout spolehlivou infrastrukturu pro obchodování s digitálními aktivy. Především by to mělo znamenat bezpečnější kondice transakcí. Tým za Bakkt objevil jádro pudla, jádro problému, který drží trh před nabytím svého plného potenciálu.

Aby se vypořádali s tímto problémem, Bakkt plánuje nabízet množství služeb spojených s Bitcoin futures. Společnost plánuje představit plně regulované kryptoměnové produkty, které budou, mimo jiné výhody, disponovat také vyšší předvídatelností a nižší ceny transakce.

Avšak škála vlastností, které Bakkt bude nabízet není omezená jen na tyto dvě. Mezi tyto výhody patří třeba market maker incentivní programy, block trades, integrace s regulovanými makléřskými platformami, prázdniny od poplatků na konci každého roku a boost v obchodní aktivitě.

“Bakkt může představovat střelu na měsíc, avšak jde o projekt stojící oběma nohama na zemi, který bude podporovat budoucnost financí a přijímat blockchainové technologie. Svým vlastním způsobem se Bakkt snaží pomoci institucím přijít na trh bezpečně,” jak píše Adam na konci svého příspěvku.

Měsíční kontrakty Bakkt, stejně tak jako denní, budou mít minimální fluktuaci ceny $2.50 per BTC. Transakce budou přístupné od $0.01 per BTC. Cyklus listingu měsíčního kontraktu bude trvat 12 měsíců, totéž platí pro 70 konsekutivních přijatelných dat kontraktů pro denní kontrakt.

Datum samotného odstartování platformy zatím nebylo oznámeno.

Mohlo by vás zajímat:

CEO Intercontinental Exchange: Na Bakkt se pracuje

Bakkt oznámil spuštění platformy v červenci – Bitcoin roste

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář