TREZOR peněženka recenze – kam bezpečně uložit bitcoin a kryptoměny

Co je TREZOR a v čem se liší od konkurence?

TREZOR peněženka je bitcoin hardware peněženka. Jsou na ní uloženy vaše osobní klíče a dovede provádět transakce bez nutnosti připojení k internetu. Zdá se, že hardware peněženka poskytuje to nejlepší z obou světů, jednak slouží pro vysoce bezpečnou ‘offline’ úschovu, na druhou stranu vám poskytuje flexibilitu v utrácení vašich peněz. Zařízení je celkem malé a můžete ho nosit na klíčence nebo v kapse. Můžete si tak uložit vaše kryptoměny na TREZOR a kdykoliv je chcete utratit, prostě se připojíte k jakémukoliv počítači. TREZOR peněženka používá omezené USB připojení – stejně jako vaše myš nebo klávesnice. Myš říká počítači, kde se nachází, ale počítač sám s ní nemůže pohnout. Stejně tak mohou transakce kryptoměn probíhat pouze mezi TREZORem a počítačem. Z tohoto důvodu lze zařízení bezpečně používat i u nedůvěryhodných a infikovaných počítačů.

A co když vám ho někdo ukradne? Zařízení má bezpečností prvky které vysvětlíme později, jaké brání případnému zloději ukrást vaše bitcoiny i když získá váš TREZOR.

Podporované kryptoměny

Ještě než se pustíme do nastavení a ovládání samotné hardware peněženky, sluší se zmínit, jaké kryptoměny vlastně Trezor One podporuje. Jsou to následující:

Bitcoin
Litecoin
Dash
ZCash
Bitcoin Cash
Ethereum
Ethereum Classic
ERC – 20 Tokens
Namecoin
Dogecoin
Bitcoin Testnet

Jak nastavit TREZOR peněženku

Nastavení hardware peněženky je jednoduché. Připojíte ho k počíatči, nainstalujete “přemostění” které umožní TREZORu komunikovat s počítačem a následujete instrukce.

Zvolení PIN kódu

Pro ověření toho, že jste skutečným vlastníkem hardware peněženky, bude při každém vašem připojení k počítači použit PIN kód. Speciální proces zadávání, využívající současně počítač i TREZOR, znamená, že krádež vašeho PIN kódu by znamenala velmi obtížný počin.

Na počítači vás SW požádá o zadání PIN kódu, ten se ale zobrazí pouze na displeji TREZORu. Díky tomu by ani útočník monitorující vaši klávesnici nedokázal PIN určit. Při prvním použití budete požádáni, abyste PIN zadali dvakrát.

Nastavení trezor peněženky, trezor peněženka, trezor návod

‘Seed’ – váš hlavní osobní klíč

Poté budete požádáni abyste si zapsali svůj ‘recovery seed‘. Jde o seznam tajného souboru slov, které použijete k obnově své peněženky v případě ztráty zařízení. Na displeji uvidíte seznam 12-ti slov (můžete si zvolit více pro vyšší bezpečnost), která si někam poznamenejte. Tento seznam byste měli uložit na bezpečném místě protože skrz něj lze získat vaše osobní klíče.

Nastavení trezor peněženky, Trezor recenze, Hardware peněženka

A máte hotovo.

Po nastavení budete potřebovat připojit hardware peněženku k jakémukoliv počítači a zajít na stránku MyTREZOR.com Jedná se o klienta pro Bitcoin. Odsud můžete odesílat své coiny komukoliv si přejete.

Může mi peněženku někdo ‘hacknout’? Trezor recenze

Jedna z velkých výhod hardware peněženky je, že nemá žádné uživatelské jméno nebo heslo. Vaše údaje jsou zařízení samotné. Pokud tedy nikdo nezíská fyzický přístup k vašemu zařízení, nemůže vám nic udělat.

Pro zvýšenou ochranu – nastavte si přístupovou frázi

Pro případ fyzického útoku vám hardware peněženka umožňuje nastavit si přístupovou frázi jako další stupeň ochrany. Znamená to, že si jednoduše budete muset pamatovat specifickou frázi, kterou zadáte při každém přístupu k vašim coinům.

Nepřesvědčil vás Trezor? Kouknětě na naší recenze všech hardware peněženek zde a vyberte si tu svoji!

Jaké kryptoměny si můžu v Trezoru uschovat?

Hardware peněženka momentálně podporuje tyto kryptoměny – Bitcoin, Ethereum, (+ všechny ERC-20 tokens), Ethereum Classic, ZCash, Litecoin, Namecoin, Dogecoin, Dash a Bitcoin Cash.

Co vydírání?

Pro případ jiného fyzického útoku, ne na váš TREZOR, ale vaši osobu, můžete nastavit více přístupových frází, každá vedoucí k jinému obnosu. Můžete tak útočníkům vydat “vějičku” s menší částkou, a ochránit většinu svého jmění.

Znamená to že TREZOR je 100% bezpečný?

Ne, nic není 100% bezpečné. Ale hardware peněženka k tomu má tak blízko, jak to jen jde. Na hardware peněženku se nevztahují ani bezpečnostní vady nejnovějších USB disků. Něco, před čím vás hardware peněženky nejsou schopné ochránit je phishingový útok. To znamená, že se vás někdo můžete pokusit podvést a přesvědčit abyste své coiny poslali na špatnou adresu. To ale není chyba zařízení, ale lidského faktoru.

Chci peněženku hned teď, kde ho mám koupit?

Nejlepší způsob je koupit si Trezor přímo z oficiální stránky.

io

Přečtěte si také návod jak nastavit Trezor peněženku!

Pokud vás zajímá Trezor Model T, mrkněte na tento článek.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

 

85%
85%
Velmi dobré
 • Cena
  8
 • Ovládání
  9
 • Zabezpečení
  9
 • Životnost
  8.5
 • Podpora měn
  8
 • Hodnocení uživatele (3 Votes)
  6.7
Sdílet

Autor

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Zanechat komentář