Bývalý generální ředitel Citigroup řekl, že každá velká banka a společnost zabývající se cennými papíry zváží obchodování s kryptoměnami nebo služby s nimi spojené během jednoho až tří let. Doufá také, že centrální banky po celém světě přijmou digitální měny.
Nenechte si ujít naše video návod: Jak obchodovat na Binance – návod
Bývalý generální ředitel Citi očekává, že všechny velké banky přijmou krypto do 1-3 let
Indicko-americký bankéř Vikram Pandit, bývalý generální ředitel Citigroup, hovořil o výhledu kryptoměn a digitálních měn centrálních bank (CBDC) na akci Singapore Fintech Festival minulý týden.
Pandit se stal generálním ředitelem Citigroup v prosinci 2007 a vedl americkou banku během finanční krize. Před příchodem do Citi nastoupil v roce 1983 do Morgan Stanley a nakonec se stal prezidentem a provozním ředitelem institucionálních obchodů s cennými papíry a investičního bankovnictví. V roce 2016 spoluzaložil investiční společnost Orogen, kde v současnosti působí jako předseda představenstva a generální ředitel.
Na fintech konferenci vysvětlil, že všechny velké finanční instituce budou brzy uvažovat o obchodování s kryptoměnami nebo poskytování služeb s nimi spojených a uvedl:
“Za jeden až tři roky bude každá velká banka a nebo firma zabývající se cennými papíry aktivně přemýšlet o tom, ‚Neměli bychom také obchodovat a prodávat krypto aktiva?‘”
Do kryptoměn se zapojuje stále větší počet velkých bank, včetně australské Commonwealth Bank, thajské Siam Commercial Bank, US Bank a singapurské DBS. Velké investiční banky také začaly nabízet kryptoinvestice svým klientům, například JPMorgan, Morgan Stanley a Goldman Sachs. Kromě toho platební giganti, jako Visa, Mastercard a Paypal, mají rozjetých několik krypto projektů.
Pokud jde o digitální měny centrální banky (CBDC), Pandit uvedl, že přeshraniční převod peněz při pokusu o modernizaci “papírového” bankovního systému bude nemotorný a vytváří spoustu mrtvých nákladů. Představuje si „digitální měnu centrální banky, která je k dispozici vám, mně a všem ostatním maloobchodním účastníkům po celém světě“, přičemž dodal:
“Velmi doufám, že centrální banky po celém světě pochopí výhody digitální měny centrální banky a přistoupí k jejich přijetí.”
Rostoucí počet centrálních bank po celém světě zvažuje spuštění svých vlastních CBDC. Podle CBDC trackeru Atlantic Council nyní 87 zemí zkoumá CBDC. Sedm z nich bylo spuštěno, 17 je v pilotní fázi testů, 15 je ve vývoji a 39 je předmětem výzkumu.
Souhlasíte s komentáři bývalého generálního ředitele Citigroup?
Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny