V Severní Americe se uskutečnil další hackathon pořádaný Polkadotem. Tato druhá největší komunita převážně vývojářů vedla debaty na témata okolo Web3, a také vyhlásila několik vítězů. O čem vlastně Polkadot je a jaká aplikace vyhrála hlavní cenu? To se dozvíte v tomto článku.
Polkadot a vítězná aplikace
Polkadot Hackathon Nort America již zná své letošní vítěze. Hackathonu se celkem zúčastnilo 1 137 soutěžících, ze kterých nakonec vyšlo 19 vítězů. Hlavní cenu vyhrála decentralizovaná aplikace XCM DOT Autostake, vyvinutá týmem Entity 54, který si tak odnesl odměnu ve výši 30 tisíc dolarů.
“Náš projekt řeší současný problém, kdy uživatel musí ručně spravovat své DRŽBY AKTIV DOT na více parachainech, pokud chce vsadit DOT pro Liquid DOT v ekosystému Acala.” uvedl tým Entity 54.
Polkadot je protokol zaměřený na propojení různých blockchainů, který umožňuje nekompatibilním sítím, jako jsou Ethereum či Bitcoin, odesílat data a hodnotu prostřednictvím sítě. Tokenem sítě Polkadot je DOT.
Cross-chain DOT staking dApp si klade za cíl zjednodušení procesu DOT staking a to tím, že vede uživatele přes kompaktní rozhraní, aby vsadili DOT od parachainů až po DeFi rozbočovač Polkadot Acala.
Polkadot se může chlubit druhou největší komunitou vývojářů, kterou tvoří celkem 1 400 lidí. Největší komunitu vývojářů má Ethereum s 3 920 lidmi a třetí je Cosmos s 950 vývojáři.
Hackathony pořádá Polkadot v několika regionech, aby přilákal více vývojářů z celého světa. Mezi tyto regiony patří i Indie a Asie a Tichomoří. Do budoucna má v plánu pořádat hackathony i v dalších destinacích jako jsou Evropa, severní Afrika a Střední východ.
Nejbližší hackathon proběhne 26. září a bude zaměřen na Latinskou Ameriku. Jde o vůbec první hackathon pro tento region. Osmitýdenní akce bude zahrnovat témata nástrojů Web3.