Binance burza – recenze, návod jak obchodovat, diskuze, zkušenosti a poplatky

Chcete vědět, kde koupit kryptoměny a jak? Tato Binance recenze je přímo pro vás! Najdete zde i Binance návod jak obchodovat kryptoměny a přehled Binance poplatky. Teď k burze! Binance burza je nová a rychle se rozvíjející kryptoměnová směnárna se zaměřením na obchodování výhradně s kryptoměnami, bez potřeby fiatu. Tato platforma začala nabírat na popularitě v blockchainové komunitě díky širokému výběru kryptoměn, nízkým poplatkům a velikosti objemu. Tato recenze vám osvětlí fungování, klady a zápory této směnárny.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Burza Binance se rychle stala jednou z nejvíce ceněných směnáren v kryptosvětě. K tomu došlo po úspěšném ICO, kdy předehnala i do té doby kralující směnárnu Bittrex.

Binance recenze bude rozdělená do několika bodů:

 1. Klíčové informace
 2. Jak funguje
 3. Poplatky za transakci
 4. Dostupné kryptoměny
 5. Limity převodů
 6. Důvěryhodnost společnosti
 7. Zabezpečení uživatelských účtů
 8. Zákaznická podpora

1. Klíčové informace

 • Typ stránky: Směnárna kryptoměn
 • Jednoduchá pro začátečníky: Ano
 • Mobilní aplikace: Ano
 • Sídlo společnosti: Shibuya-ku, Tokyo
 • Založení společnosti: 2017
 • Způsob vkladu: Kryptoměny
 • Způsob výběru: Kryptoměny
 • Dostupné páry: BTC, BNB, ETH, USDT, PAX, USDC, TUSD, XRP
 • Počet dostupných párů: 411
 • Kryptoměny na burze: BTC, ETH, XRP, USDT, TRON, ADA + 85 dalších
 • Vhodná pro začátečníky: Ano
 • Důvěra ve společnost: Vysoká
 • Bezpečnost: Průměrná
 • Poplatky: Velmi nízké
 • Zákaznická podpora: Aktivní
 • Stránka: https://www.binance.com/

2. Jak funguje Binance burza

Směnárna nabízí dvě možnosti obchodování: Basic (základní) a Advanced (pokročilá). Tato recenze Binance se bude zaměřovat na první způsob, tedy Basic obchodování. Nicméně rozdíl mezi oběma nabízenými způsoby užívání je minimální, lišící se hlavně v možnostech technické analýzy,

binance recenze

Dokonce i Basic rozhraní není zrovna jednoduché, pokud jste v investování začátečník. Je zřejmé, že Binance burza nebyla vytvořená pro ametéry. Hlavní menu obsahuje několik tabulek a grafů. Mezi nimi najdeme seznam všech utvořených objednávek (order book), svíčkové grafy kryptoměn a historie uskutečněných obchodů. Nalezneme zde i rozsáhlá tabulka obchodů, kterou najdete separátně pod svíčkovými grafy.

Pro začátek obchodu jsou samozřejmě potřebné prostředky na účtě. Své peněženky najdete pod kolonkou “Funds” jako “Deposits and Withdrawals”.

Binance návod

Na stránce “Deposits and Withdrawals” si vyberte, kterou kryptoměnu byste chtěli poslat na svůj účet. Následně klikněte na “Deposit”. Binance burza vám při vytvoření účtu přiřadí veřejnou adresu peněženky, na kterou musíte poslat svoje prostředky v dané kryptoměně. Pro začátek se hodí začít s Bitcoin nebo Ethereum, protože tyto dvě kryptoměny jsou snadno sehnatelné i v České Republice a Binance burza s nimi nabízí největší počet párů, což vám umožní flexibilitu při obchodování.

Binance burza

Jakmile budete mít na účtě svoje prostředky, můžete začít investovat. Vraťte se na hlavní stránku kliknutím na “Basic” pod štítkem “Exchange” v levém horním rohu.

Binance návod

Možnosti obchodních příkazů můžou být velmi matoucí. Pro nás postačí vědět, že základní a nejdůležitější příkazy jsou na všech směnárnách včetně Binance čtyři.

2. Druhy příkazů

 1. “Limit buy” – Okamžitý nákup kryptoměny za stávající cenu. Burza za vás vyplní potřebné pole ceny podle toho, kde se cena právě nachází. Hodí se k rychlému nákupu kryptoměn. Počet je potřeba nastavit ručně nebo využít procenta, které směnárna nabízí (25 %, 50 %…).
 2. “Limit sell” – Okamžitý prodej kryptoměny za stávající cenu. Binance za vás vyplní potřebné pole ceny podle toho, kde se cena právě nachází. Hodí se k rychlému prodeji kryptoměn. Počet je potřeba nastavit ručně nebo využít procenta, které směnárna nabízí (25 %, 50 %…).
 3. “Stop-limit buy” – Umožní ručně nastavit, za jakých podmínek a jak má Binance za vás nakoupit kryptoměny. Často je označován jako “Buy When”. Pokud například nastavím, že se má nakoupit BTC za 100 % mých prostředků, a zadám hodnotu 3600 “Stop” a “Limit”, Binance vystaví poptávku na hodnotě 3600 v okamžiku, kdy se cena dostane na tuto hodnotu. Tím se může při šikovném nastavení chytit dno ceny.
 4. “Stop-limit sell” – Umožní ručně nastavit, za jakých podmínek a jak má Binance za vás prodat kryptoměny. Často je označován jako “Stop Loss”.  Pokud například nastavím, že se má prodat 100 % mého BTC, a zadám hodnotu 3600 “Stop” a “Limit”, Binance vystaví nabídku na hodnotě 3600 v okamžiku, kdy se cena dostane na tuto hodnotu. Tím se zabrání další ztrátě prostředků, pokud BTC padne.

Binance návod, binance poplatky3. Binance poplatky za transakci

Binance si momentálně účtuje rovný 0.1% poplatek z každého obchodu. To je jeden z nejnižších poplatků v nabídce kryptoměnových burz.

V nastavení je možné platit poplatky tokenem Binance Coin (BNB). V tom případě dostanete 25% slevu, která se zvýší, pokud ve své peněžence držíte velký počet BNB.

4. Dostupné kryptoměny

Binance má široký výběr kryptoměn, které můžete obchodovat v párech s BTC, ETH, USDT, TUSD, PAX, XRP. Hlavně se stablecoiny se v roce 2018 roztrhl pytel a je velmi možné, že v době čtení tohoto návodu je dostupných párů mnohem víc.

Jedny z největších tokenů na platformě:

 • Bitcoin
 • Ripple
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin Cash SV
 • EOS
 • Stellar
 • Litecoin
 • TRON
 • IOTA
 • Monero
 • Dash
 • + zhruba 160 dalších

Nabídka je velmi bohatá. Binance se tak stává středem zájmu investorů, kteří hledají velký risk a velký výnos.

5. Limity převodů

Binance je výhradně kryptoměnová směnárna, takže si na svůj účet nemůžete v době psaní článku převést fiat měnu. Pokud hledáte takovou směnárnu, Bittrex nabízí USD páry.

Můžete pracovat pouze s kryptoměnami, avšak jaké množství můžete mít na účtě a kolik si můžete na účet poslat není limitované. Na vklady se navíc nevztahují žádné poplatky.

Množství, které si můžete za den vybrat je limitované stupněm ověření vaší identity. Bez sdílení jakýchkoli ověřovacích údajů se dostáváte na 1. úroveň ověření a vybrat můžete 2 BTC za jeden den.

Abyste získali 2. úroveň ověření (100 BTC denně), budete muset podobně jako u ostatních směnáren naskenovat či vyfotit své identifikační karty, tedy u většiny z vás občanský průkaz. U cizinců žijících na našem území se jedná o pas.

6. Důvěryhodnost společnosti

Binance se na začátku roku 2018 stala rychle největší směnárnou, která porazila i matadora Bittrex.

V červnu roku 2017 získala během ICO přibližně 15 milionů amerických dolarů a přes 20 000 registrovaných uživatelů.

Changpeng Zhao, CEO, má zajímavý životopis a dlouholeté zkušenosti s kryptoměnami. Předtím, než začal pracovat na Binance byl vedoucí vývoje v Blockchain, spoluzakládal CTO OKCoin a založil BijieTech. Pokud chcete nejnovější zprávy o směnárně, doporučuji sledovat jeho Twitter.

7. Zabezpečení uživatelských účtů

Informace o přesném zabezpečení účtů nejsou veřejně přístupné. To je varovný signál a je potřeba ke směnárně přistupovat s jistou opatrností. Nicméně směnárna operuje s fondem SAFU, který v případě hacknutí platformy vrátí na žádost veškeré ztracené prostředky.

Co se týká individuálního zabezpečení, je dobré si nastavit ověření přihlášení a výběrů pomocí telefonního čísla nebo Google Authenticator. Navíc požaduje směnárna ověření skrze emailový účet.

8. Zákaznická podpora Binance zkušenosti

Zákaznická podpora je oproti jiným burzám slabší a chybí jí potřebná profesionalita. Můžete použít krátký list častých otázek (FAQ), který však v mnohých případech není dostatečný a nedokáže vyřešit mnohé časté problémy. Oproti Bittrexu nemůžu zákaznickou podporu doporučit.

Návod jak obchodovat na Binance najdete zde

Pokud máte nějaké otázky nebo chcete pouze vyjádřit svůj názor, zanechte nám komentář pod článkem. A pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a šiřte tak povědomí o kryptoměnách.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář