Wednesday, March 22, 2023

Top 16 nejslibnější kryptoměny v roce 2023

Mnoho investorů přemýšlí o tom, jakým způsobem nejlépe vyhodnotit, do kterých kryptoměnových aktivit by měli investovat své finanční prostředky, které by se jim v díky tomuto kroku v následujících týdnech a měsících dobře zhodnotily. Pro většinu investorů se tak může jednat o velkou výzvu, hlavně když k této investici se snaží přistupovat z hlediska poměru RRR (tj. poměr rizika vůči zisku). RRR je ukazatel sledující poměr mezi riskovanou částkou a možným ziskem. Čím je RRR vyšší, tím je investiční příležitost vyšší.

I přestože jsou kryptoměny velmi riziková aktiva, tak mají ovšem velmi vysoký potenciál růstu, což je dělá mezi investory stále oblíbenější. A právě pro ty investory, kteří stále ještě váhají, do jakých kryptoměn by mohli v současné době investovat, jsme připravili tento článek na téma nejslibnější kryptoměny, ve které si představíme 16 zajímavých digitálních aktiv pro investování.

Nejslibnější kryptoměny – Top 16 aktiv

 1. FightOut – Netradiční spojení metaverse a fitness
 2. C+Charge – “Zelená” kryptoměna, jenž je součástí procesu nabíjení EV
 3. RobotEra – Nejlepší sandboxová metaverse kryptoměna
 4. Calvaria – Nová fantasy bojová karetní hra využívající blockchain
 5. Dash 2 Trade – Kryptoměna nejen pro obchodníky
 6. IMPT – Kryptoměna odměňující uživatele za spalování emisních povolenek
 7. Tamadoge – Token dostupný na kryptoměnové burze OKX
 8. Battle Infinity – Slibná metaverse hra se silným marketingem
 9. Lucky Block – Jedna z nejlepších soutěžních platforem
 10. Solana – Velký konkurent Etherea
 11. Polygon – Blockchain druhé vrstvy na Ethereu
 12. Avalanche – Základní vrstva DeFi a podnikového blockchainu
 13. NEAR protokol – Využití škálového shardingu k řešení propustnosti sítě
 14. Fantom – Blockchain 1. vrstvy
 15. Binance Coin – Token jedné z největších burz dle denního objemu na světě
 16. Decentraland – Průkopník metaverse a NFT

KUPTE SI NEJSLIBNĚJŠÍ KRYPTOMĚNU ROKU 2023

Nejslibnější kryptoměny více zblízka

Mezi ty neslibnější kryptoměny pro rok 2023 jsme se snažili zařadit hlavně nové krypto projekty s vysokým potenciálem, které jsou buď aktuálně v předprodeji nebo se již brzy spustí. Tento výběr byl učiněn hlavně z toho důvodu, protože investování do kryptoměn za nízkou cenu, je minimálně pro investorovo portfolio zajímavým oživením, které v následujících týdnech či měsícům mu může však přinést i vysoké zhodnocení jeho investice. Nakupuje nízko, prodává vysoko.

Problémem některých investorů je i tzv. FOMO (strach, že někdo využije příležitosti a já ne), díky kterému investuje do sice trendy aktiv, avšak s koupí na vrcholu býčího cyklu daného aktiva, na místo toho, aby si raději udělal pečlivý průzkum soukromého prodeje či předprodeje.

1. FightOut – Netradiční spojení metaverse a fitness

Prvním projektem, kterému velmi věříme, je projekt FightOut. Tento projekt jsem vybrali hlavně z toho důvodu, že přináší zcela nový pohled na svět fitness, který propojuje s Web3 a fyzickými tělocvičnami. Pilířem celého projektu je move-to-earn chytrá mobilní aplikace FightOut, která uživatelům dává možnost vydělávat si při dodržování svého tréninkového plánu. Cílem tohoto projektu je tak motivovat širokou veřejnost k zdravému životnímu stylu a cvičení prostřednictvím odměn v podobě tokenu REPS, za který si následně mohou uživatelé koupit nejrůznější věci v obchodě FightOut.

FightOut platformaStačí se jen registrovat na platformě FightOut skrze e-mail a začít cvičit. Poté si uživatel v aplikaci FightOut koupí předplatné a bude za každé své dokončené cvičení či výzvu odměňován. Jak již bylo zmíněno výše odměny budou vypláceny ve formě interní měny REPS. Výše odměny bude záležet na typu dokončeného cvičení nebo tréninkových výzev. Zároveň bude mít každý uživatel v aplikaci svého avatara, který jej bude reprezentovat ve světě metaverse. Avatar bude mít stejné atributy jako uživatel a nebude možné s ním obchodovat. Naproti tomu si uživatel svého osobního NFT avatara však může v aplikaci mintovat a personalizovat podle svých preferencí.

Tokeny REPS je možné si i dokoupit a to skrze nativní token projektu FGHT. Předprodej tokenu FGHT byl zahájen v půlce měsíce prosince 2022. Již během prvních pár dní od zahájení předprodeje bylo jasné, že zájem o tokeny FGHT bude obrovský. Za první týden předprodeje se totiž podařilo získat 1,2 milionu dolarů, což jasně svědčí o velkém zájmu se podílet na této inovativní cvičební aplikaci. Na investory, kteří se předprodeje zúčastní, také čekají zajímavé bonusy – vše záleží pouze na množství zakoupených tokenů a zvoleném rozhodném období. Alokace bonusů je popsána v následující tabulce.

Investovaná částka Bonus
$500 10% Bonus
$750 12% Bonus
$1,000 14% Bonus
$3,000 16% Bonus
$5,000 18% Bonus
$10,000 20% Bonus
$25,000 22% Bonus
$50,000 25% Bonus

FightOut by rád prostřednictvím svého předprodeje vybral částku 100 milionů dolarů, kterou by následně použil do investic v marketingové platformě projektu, do vývoje technologie k podpoře hlavních move-to-earn elementů nebo k získání a rekonstrukci speciálních fyzických tělocvičen FightOut. Rovněž je také v plánu otevřít celý řetězec fyzických posiloven s integrovaným Web 3.0.

KOUPIT FGHT

2. C+Charge – “Zelená” kryptoměna, jenž je součástí procesu nabíjení EV

Revoluční platforma C+Charge je příkladem reálného využití technologie blockchain v praxi osobní automobilové přepravy. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je totiž reakce na poněkud nespravedlivě nastavený systém s uhlíkovými kredity, který skoro vůbec nemyslí na běžné drobné spotřebitele, ale počítá pouze s velkými společnostmi.

Ccharge

A právě to se rozhodl projekt C+Charge změnit tím, že založí sítě speciálních nabíjejících elektrostanic, kde budou moci řidiči elektromobilů (EV) platit za každé nabití svého vozu pomocí nativního tokenu projektu CCHG. Jde o velmi jednoduchý postup, při kterém bude řidičům EV stačit mít pouze aplikaci C+Charge. Když si řidič stáhne tuto aplikaci, bude mu automaticky alokována individuální kryptoměnová peněženka, kterou bude následně při každé platbě za dobití EV používat.

Jako odměnu za použití tokenu CCHG při placení za dobití svého vozu, získá každý řidič tokenizované uhlíkové povolenky ve formě Goodness Native Tokens (GNT). Platforma C+Charge tak kromě podpory udržitelného chování řidičů v sektoru osobní přepravy také současně i tyto řidiče za jejich snažení odměňuje.

Pokud investory zajímají tyto “zelené” projektu a není jim lhostejná kvalita životního prostředí, tak by si jistě předprodej tokenu CCHG neměli nechat ujít. S každou další fází předprodeje se bude cena tokenu CCHG automaticky navyšovat. Proto by se investoři měli do tohoto projektu zapojit co nejdříve.

KOUPIT Cchg

3. RobotEra – Nejlepší sandboxová metaverse kryptoměna

Zbrusu nová play-to-earn platforma zaměřená na vybudování tzv. sandbox metaverse, to je RobotEra. Tento projekt se řadí mezi ty vůbec nejslibnější v současném roce. A tady je hned několik důvodů, proč tomu tak je.

RobotEra

Prvním důvodem je, že herní prostředí metaverse bude nabízet hráčům hned několik herních možností. Hráči budou ve hře spravovat své pozemky, těžit nerosty, které jim nabízí jejich kontinent a stavět nejrůznější budovy, které bude chtít hráč mít na svém pozemku. Vše se tak odvíjí od hráčské fantazie, na základě které si hráč postupem času může vybudovat svět podle svých vlastních představ. Jelikož budovy a pozemky jsou NFT, tak výhradními jejími vlastníky jsou pouze hráči.

RobotEra - kontinenty

Dalšími NFT, které budou ve hře k dispozici, budou samotní roboti. Roboti budou těžit suroviny nebo stavět nejrůznější prostory a budovy. V tyto roboty se přemění samotní hráči, přičemž právě robot bude představovat hráčův unikátní herní charakter. U hráčů, kteří robota nebudou mít jako NFT, jim jednoduše jednotný 3D charakter vybere platforma, čímž jim umožní hru hrát. RobotEra si pro hráče také připravila možnost si při hraní přivydělat, a to několika způsoby. Hráči mohou těžit nerosty, prodávat vstupenky na představení, pěstovat vzácné rostliny, stakingem, prodáváním NFT nebo reklamní inzercí.

Předprodej nativního tokenu TARO je v plném proudu a tak milovníci jiných světů by neměli déle váhat a do předprodeje se zapojit ještě dnes.

KOUPIT Taro

4. Calvaria – Nová fantasy bojová karetní hra využívající blockchain

Dalším zajímavým herním projektem je projekt Calvaria, který nabízí svým hráčům skvělý herní zážitek s nádechem posmrtného života. Calvaria je nová P2E krypto fantasy karetní bojová hra odehrávající se za závojem smrti. Hráči v této hře sbírají a následně bojují pomocí karet založených na nezaměnitelných tokenech. Každé z těchto NFT karet přitom představuje jednu postavu z podsvětí, která má své jedinečné schopnosti a zkušenosti. Největší výhodou Calvaria je ovšem to, že hráči plně vlastní své herní předměty a mohou tedy s nimi tak nakládat podle svého vlastního uvážení.

Calvaria karetní NFT hra

Cílem vývojářů bylo prostřednictvím této hry urychlit masové přijetí kryptoměn širokou veřejností. Proto má hra hned dvě verze, a to free-to-play a play-to-earn. V první verzi, která je zdarma, si mohou hráči hru vyzkoušet ještě předtím, než se rozhodnou pro placenou verzi. Tato verze také obsahuje tzv. viditelný tracker, který hráčům ukazuje, kolik by si vydělali, kdyby hráli placenou verzi. Oproti tomu placená verze má přichystanou odměnu pro každého nového hráče, kterou je vzácné NFT. Výhody projektu Calvaria

S předměty či kartami NFT mohou hráči volně obchodovat nebo je nakupovat přímo v in-game obchodě nebo také na sekundárním tržišti a dalších platformách typu OpenSea. Kromě toho mohou hráči své karty a předměty prodávat.

Předprodej nativního tokenu projektu RIA sice už 31. ledna 2023 skončil, avšak hráči a investoři si ho mohou už zakoupit na několika kryptoměnových burzách.

KOUPIT RIA

5. Dash 2 Trade – Kryptoměna nejen pro obchodníky

Platforma Dash 2 Trade, která nabízí nejen obchodníkům kryptoměnové obchodní signály a analýzy, má pro mnohé tu nejslibnější kryptoměnu a je to to hlavně z toho důvodu, že platforma v sobě ukrývá obrovský potenciál a především neobyčejný přínos pro obchodníky.

Dash 2 Trade funkce a metriky

Platforma je poháněna nativním tokenem D2T, který je technického standardu ERC-20 a uživatelé Dash 2 Trade ho mohou uplatnit k využití všech dostupných obchodních nástrojů a funkcí, které jim mohou pomoci při jejich rozhodování.

Předprodej nativního tokenu D2T byl zahájen 19. října 2022 a již za necelý týden se v něm podařilo získat téměř 2 miliony dolarů od natěšených investorů. Předprodej byl však už za velké slávy ukončen a investoři si v současné době mohou token D2T koupit na vybraných kryptoměnových burzách.Dash 2 Trade funkce a metrikyProjekt Dash 2 Trade nabízí své služby formou tří úrovní předplatného – bezplatná úroveň, startovací úroveň a prémiová úroveň. Měsíční předplatné u startovací úrovně činí 400 D2T a 1000 D2T u prémiové úrovně. Díky těmto dvou balíčkům budou mít obchodníci přístup k neobyčejné sadě obchodních nástrojů, jako je on-chain analýza, upozornění na reálné ceny, analýzy v reálném čase, předprodejní seznamy projektů, backtesting či automatické obchodní roboty. Projekt Dash 2 Trade byl vytvořen obchodníky pro obchodníky, což z něj činí jedinečný projekt a obrovským potenciálem.

KOUPIT D2T

6. IMPT – Kryptoměna odměňující uživatele za spalování emisních povolenek

Projekt IMPT si své místo mezi těmi nejslibnějšími kryptoměnami získal především díky svému úspěchu v předprodeji. Během dvou dnů od zahájení předprodej byla totiž vybrána od investorů částka přesahující 1 milion dolarů. Investoři nejvíce ocenili na projektu IMPT to, že nabízí kromě odměn i možnost pozitivně přispět k zlepšení životního prostředí.

Investoři svou investicí do nativního tokenu projektu IMPT přispívají známým značkám, které se podílejí na nejrůznějších ekologických projektech a účelech. Investoři dále také získávají tokeny IMPT při každém svém nákupu, který uskuteční u partnerů IMPT.

IMPT 1

Tito partneři investují podle zásad ESG, kladou důraz na životní prostředí a snaží se snížit svou uhlíkovou stopu. To samé také mohou dělat i investoři pomocí sociální funkce na platformě IMPT.io a sledovat tak svůj osobní dopad, který mají na životní prostředí. Ti investoři, kteří kladně přispívají ke zlepšení životního prostředí, jsou následně odměňováni body. Společnosti získají body i tím, že začlení do svého provozu platformu IMPT.

Investoři mohou své tokeny IMPT přeměnit na emisní povolenku, kterou lze buďto vyměnit za NFT nebo spálit. Investoři, kteří svou emisní povolenku spálí, budou odměněni body, jelikož spálením emisní povolenky kompenzují svou uhlíkovou stopu.

impt

Předprodej nativního tokenu IMPT byl již ukončen a to s vybranou částkou přesahující 20 milionů dolarů. Investoři, kteří předprodej nestihli však nemusejí zoufat a mohou si tokeny IMPT koupit na vybraných kryptoměnových burzách.

Koupit IMPT

7. Tamadoge – Token dostupný na kryptoměnové burze OKX

Tamadoge (TAMA) známý též jako “P2E Dogecoin” je zajímavá meme mince, která má přidanou užitečnost jako herní měna a token odměn pro krypto hry Arcade Tamadoge Games založené na NFT. tamadoge

Tamadoge si dala za cíl stát se přední herní platformou Web3, která nabízí svým hráčům i možnost dobrého přivýdělku. Na začátku roku 2023 byla spuštěna první hra z Tamadoge Arcade, a to hra Super Doge. Super Doge zaznamenal skvělé ohlasy a již během prvních 24 hodin měl více než 80 hodin hraní. Hráči v této hře bojují se zlými SECKnighty a sbírají mince na ostrově Tama. Postupně budou spuštěny i další čtyři hry z Arcade Tamadoge –  To the Moon, Tama Blast, Tamadoge Run a Rocket Doge.

Tamadoge NFT

To však je jen začátek, protože Tamadoge je pouze předehrou před uvedením hlavní hry Tamadoge. V této hře budou hráči krmit, vychovávat a strat se o své domácí mazlíčky, dokud nevyrostou a nebudou už moci bojovat s ostatními hráči.

Na rozdíl od jiných meme coinů jako jsou Dogecoin nebo Shiba Inu, je token TAMA deflační s pevnou maximální nabídkou. Předprodej nativního tokenu TAMA, ve kterém se podařilo vybrat 19 milionů dolaru, sice už před několika měsíci skončil ovšem token je nyní možné koupit na vybraných kryptoměnových burzách (například OKX, Gate.io nebo Uniswap).

KOUPIT TAMA

8. Battle Infinity – Slibná metaverse hra se silným marketingem

Z hlediska růstového potenciálu je nejslibnější kryptoměnou po těch, které je možné koupit v předprodeji, Battle Infinity, jenž vyprodala svůj předprodej v rekordním čase tj. za pouhých 24 dní.

Battle Infinity

Battle Infinity s nativním tokenem IBAT, což je token BEP-20 na řetězci Binance s pevnou nabídkou tokenů činící 10 miliard. Token IBAT je dalším slibným altcoinem, který se vyplatí sledovat. Více o celém projektu je možné se dočíst na battleinfinity.io.

Koupit IBAT

9. Lucky Block – Jedna z nejlepších soutěžních platforem

Nativní token LBLOCK projektu Lucky Block se začal obchodovat na veřejných trzích už začátkem roku 2023, kdy velmi rychle dosáhl tržní kapitalizace v řádu stovek milionů dolarů a zároveň i dosáhl historického maxima 0,0097 USD při zalistování na kryptoměnové burze LBank. O něco dříve byl token LBLOCK uveden i na PancakeSwap.

Projekt Lucky Block se snaží vybudovat globální decentralizovanou soutěžní platformu, jenž bude transparentnější a spravedlivější než ostatní nabídky tradičních subjektů. Účast je možná při vlastnictví jednoho z jejich NFT nebo nákupem tokenu LBLOCK.

Lucky Block - token LBLOCK

Co se týče jackpotových produktů, tak Lucky Block je v mnoha ohledech zcela výjimečný. Jackpot totiž rozděluje takovým způsobem, že 70 % připadne vítězům, 10 % se rozdělí mezi všechny držitele tokenů, 10 % je věnováno na charitu a 10 % zpět Lucky Blocku na vývoj a marketing. Lucky Block je skvělým příkladem Web3, který má velký potenciál.

Koupit LBLOCK

10. Solana – Velký konkurent Etherea

Jedním z velkých konkurentů Etherea je Solana, což je decentralizovaný blockchain vrstvy 1, který je vysoce škálovatelný s 50 000 transakcemi za sekundu. Bohužel se stále potýká s problémy, která v konečném důsledku vedly k řadě výpadkům. Navzdory tomu však získává i hojnou podporu. Například obchodní síť Pyth, která je podporována institucionálními obchodními domy v New Yorku a Chicagu, je prozatím asi tím největším úspěchem tohoto projektu. Nativním tokenem projektu je token SOL.

KOUPIT SOL

11. Polygon – Blockchain druhé vrstvy na Ethereu

Problém nedostatečné škálovatelnosti Etherea v jeho současné podobě řeší Polygon, který právě k tomuto účelu byl navržen. Jádrem je skládací modulární systému, který ho dělá vysoce flexibilní. Díky tomu se také jeho Polygon SDK stal velmi oblíbený u vývojářů blockchainu.

Jde o řešení vrstvy 2, které stálo za zrodem infrastruktury, jako je Plasma, zkRollups, Optimistic Rollups nebo Validium, stejně jako sidechainy, jako je platforma Matic s nativním tokenem MATIC. Po zprávách o spolupráci s Disney se Polygon může jistě zařadit mezi jedny z nejslibnějších kryptoměn roku 2023.

Koupit Matic

12. Avalanche – Základní vrstva DeFi a podnikového blockchainu

Další platformou sloužící pro spouštění aplikací DeFi a nasazení podnikových blockchainů v prostředí interoperability s ohledem na škálovatelnost, je platforma Avalanche.

Díky svému komponovatelnému přístupu k vytváření aplikací a vlastních blockchainů se mohou vývojáři Avalanche dostat relativně rychle do tempa. Protokol zaznamenal v roce 2021 velký úspěch, když se dostal do TOP 10 kryptoměn dle kapitalizace.

Nativní token AVAX sice začátkem roku 2023 měl malou korekci ovšem i tak ho investoři považují za jednu z nejslibnějších kryptoměn z dlouhodobého hlediska.

Koupit AVAX

13. NEAR protokol – Využití škálového shardingu k řešení propustnosti sítě

NEAR využívá mechanismus konsenzu Proof-of-Stake. Ten se vyznačuje architekturou sharding pro škálování propustnosti transakcí. Sharding tak může být systém, jenž rozděluje blockchain na samostatné, ale stále propojené časti, čímž se zvýší efektivita zpracování transakcí.

Podle NEAR je PoS sharding mimořádný v tom, že se může “lineárně škálovat s počtem fragmentů, díky čemuž tak má schopnost uspokojit poptávku po transakcích, jelikož čím dál více lidí začíná používat NEAR”. Pokud investor drží nativní token NEAR delší dobu, může z toho získat nějaký úrok.

Koupit NEAR

14. Fantom – Blockchain 1. vrstvy

Dalším blockchainem vrstvy 1 je Fantom, kterému se zatím však nedostalo takové pozornosti jako Solana. Fantom využívá jedinou konsenzuální vrstvu k podpoře několika řetězců provádění. Cílem celého projektu je tak vytvoření ekosystému prováděcích vrstev, které budou zaměřené na uspokojování mnoha případů použití a zároveň i budou umožňovat škálovatelné a levné transakce na novém protokolu Fantom – Lachesis. Nativním tokenem projektu je token FTM.

KOUPIT FTM

15. Binance Coin – Token jedné z největších burz dle denního objemu na světě

Binance Coin je nativním tokenem online burzy Binance. Celé to začalo myšlenkou nabídnout uživatelům burzy levné poplatky za obchodování, z čehož se postupem času stala z Binance největší kryptoměnová burza na světě. Jde tak o burzu, která kromě toho také spustila Binance Smart Chain a token Smart Chain, což je jiná verze tokenu BNB. Binance Smart Chain je v současné době velmi rychle rostoucí prostředí pro decentralizované aplikace.

KOUPIT BNB

16. Decentraland – Průkopník metaverse a NFT

Decentralizovaná platforma pro 3D virtuální realitu bez potřeby brýlí pro VR to je Decentraland, který je postaven na blockchainu Ethereum.

Platforma Decentraland nabízí svým uživatelům možnost převzít vlastnictví digitálních pozemků, které si koupí pomocí tokenů LAND, jenž si zakoupili prostřednictvím nativního tokenu MANA. Uživatelé využívají technologii nezaměnitelných tokenů k vytváření vlastního jedinečného prostředí ve virtuálním světě. Svět metaverse v posledních měsících začal lákat stále více lidí, kteří do něho utíkají z reálného světa s vidinou vytvoření si vlastního bezpečného místa.

KOUPIT MANA

Jak jsme vytvořili seznam na téma nejslibnější kryptoměny

Při výběru a hodnocení těch nejslibnějších kryptoměn pro rok 2023, jsem vycházeli z určitých faktorů a metodologie, které si níže vysvětlíme.

Měření volatility cen kryptoměn

Když investoři kupují určitou kryptoměnu, měli by zároveň s tím i vědět, jak měřit riziko. První metrikou je tedy volatilita cen. V případě, že je cena náchylná k nepravidelnému kolísání, tak to může pro investora znamenat i větší riziko. A právě u kryptoměn je volatilita ceny velmi vysoká na rozdíl od relativně klidného prostředí akciových trhů. To na začátku může mnohé investory vylekat ovšem s postupem času, až si investor dané kryptoměny “osahá”, zjistí, že to tak děsivé zas není. V delším časovém horizontu totiž vyniká řada zajímavých kryptoměn, z nichž jsme si některé ty nejslibnější kryptoměny recenzovali výše.

Použití Sharpe Ratio k analýze krypto aktiv

Abychom mohli změřit, jakého výnosu bylo historicky dosaženo pro danou výši rizika, tak použijeme finanční metriku Sharpeho poměr. Samozřejmě, že stejně jako ostatní finanční metriky, tak ani Sharpeho poměr neumí předpovídat budoucnost, ale může nám posloužit jako užitečný nástroj pro srovnání mezi různými coiny a mezi kryptoměnami jako celkem a jinými třídami aktiv.

Pokud jde o budoucí výnosy, zacházejme s kryptoměnami jako s jinými technologickými start-upy

Hodně krypto projektů má mnoho společných rysů s technologickými akciemi nové společnosti, která se také snaží stále budovat svůj produkt a co nejvíce proniknout na daný trh. V současné době stále více investorů už začalo pohlížet na krypto svět a technologické akcie jako na dvě dosti si podobné oblasti. Jedním z příkladů je například to, že když se daří Nasdaq, tak se zároveň daří i kryptoměnám.

Pokud bychom krypto projekty však analyzovali z jiného hlediska, než jak tomu je u technologických akcií, tak poté jsou klíčové jejich vyhlídky na zajištění budoucího tržního podílu na daných adresných trzích a samozřejmě technologie. Proto jsem do výběru výše zahrnuli i blockchainy, které řeší problém škálování – viz Solana, ty, jenž generují zisky – viz burzovní token BNB a v neposlední řady i takové, které dobře využívají speciální vlastnosti blockchainové technologie, jako je Lucky Block.

Jaké je tedy Sharpe Ratio?

Sharpeho poměr je měřítkem výnosů upravených o riziko. Tento poměr vynalezl nositel Nobelovy ceny za ekonomii William Sharpe. Sharpeho poměr analyzuje výnosy na základě míry rizika, které bylo podstoupeno k dosažení daného výnosu. Předpokládá tedy, že těmi nejlepšími aktivy jsou ta, která kombinují nižší riziko s vysokými výnosy.

Například kryptoanalytik Willi Woo ukázal pomocí své verze Sharpeho poměru, že nejstarší ze všech krypto aktiv, Bitcoin, poráží všechna aktiva, a to včetně akcií a státních dluhopisů. Je to jasná ukázka toho, že investování nejen do Bitcoinu, ale do všech kryptoměn není ve skutečnosti až tak riskantní.

obr

Poměr ostrosti = ( Rp – Rf) / σp

p Konkrétní portfolio finančních aktiv
Rp Očekávaný výnos z portfolia
Rf Bezriziková míra návratnosti
sp Riziko portfolia – rozptyl (sigma) je vyjádřen jako směrodatná odchylka výnosů

Níže jsme seřadili ty nejlepší krypta, která prošla screenerem, s Sharpeho poměrem za tři roky. Dobrý Sharpeho poměr je 1,00 a vyšší. Za velmi dobrý je pak považován Sharpeho poměr 2,00 a vyšší.

Krypto aktivum Ticker Cena (USD) Aktuální tržní kapitalizace ATH (USD) % dolů z ATH Sharpe Ratio (3 roky)
Solana SOL 106,05 33 677 407 907 USD 259 38 2.46
Polygon MATIC 1,88 14 074 253 155 USD 2,9049 3 2,00
Avalanche AVAX 90,88 22 290 019 055 USD 146 44 1,92
NEAR protokol NEAR 11,86 7 521 143 487 USD 20:39 4 1,87
Terra LUNA 53,95 21 710 126 319 USD 103 5 1,86
Fantom FTM 2.14 5 443 126 540 USD 3,4708 63 1,68
BNB BNB 415,57 68 581 281 864 USD 690 30 1,63
Decentraland MANA 3.20 5 858 671 840 USD 5,84 46 1,59
Chainlink LINK 17,66 8 245 958 401 USD 52,68 50 1,53
FTX token FTT 45,17 6 228 183 754 USD 85 33 1,48
Ethereum ETH 3109,89 371 429 419 830 USD 4848 21 1.47
Chronos CRO 0,52 13 128 401 387 USD 0,9594 44 1.46

Důležité je také zmínit to, že nerovnoměrné rozložení výnosů může dost zkreslit výsledky, což se ukazuje na velmi dobrém skóre Solany vzhledem k její krátké životnosti. V tabulce níže je ukázán rozsah od 2,46 (Solana) do 1,46 (Crypto.com). Všechny níže uvedené tak mají dobrý či velmi dobrý Sharpův poměr, a to za poslední tři roky.

Závěr

Pro snížení rizika je dobré, aby investor měl stále diverzifikované své portfolio. V tomto přehledu jsme si představili nejslibnější kryptoměny. Nejdříve to byly ty nové kryptoměny, které procházejí nebo před nedávnem si prošly úspěšným předprodejem a poté jsme navázaly na již více tradiční kryptoměny.

Z našeho pohledu je jednou z těch nejslibnějších kryptoměn právě kryptoměna FightOut, kterou je stále možné koupit v předprodeji za velmi výhodnou cenu. V této kryptoměně se ukrývá totiž velký potenciál a to hlavně z toho důvodu, že je součástí doslova revolučního projektu, který má velkou přidanou hodnotu pro širokou veřejnost.

KOUPIT FGHT

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Nejčastější dotazy

Co dělá kryptoměnový projekt slibným?

Jaká je v letošním roce ta nejslibnější kryptoměna?

Jak investovat do slibných kryptoměn?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.