Kryptoměny jsou fenomén dnešní doby a není to jen tím, že na nich pár lidí zbohatlo díky velkému růstu. Možností, které s sebou kryptosvět přináší je nespočet a v mnohém je toto spektrum srovnatelné s dot com érou. Tehdy na trh vstupovalo plno online businessů, které měli ambiciózní plány do budoucna, ovšem reálný základ byl často mizivý.

Podobná situace teď probíhá s úpisy nových kryptoměn, jedná se o tzv Initial Coin Offering, zkráceně ICO. Plno startupů se v dnešní době snaží získat investory a kapitál na rozjezd obecně a velkým hitem se stal úpis vlastních kryptoměn pomocí ICO. Tento proces je v mnohém podobný burzovnímu úpisu akcií IPO, ovšem v kryptoměnách se pohybujeme v neregulované sféře, tudíž je zde téměř vše dovoleno a fantazii startupů, kteří se takto snaží vybrat finance na svůj projekt, se meze nekladou.

Jednotlivé kryptoměny, které pro tyto projekty vznikají, nejsou však obvykle ničím lepší, nebo výrazně odlišné oproti zavedeným kryptoměnám, většina z nich stojí na základu Etherea, které umožňuje postavit si na jeho bázi vlastní kryptoměnu za pár okamžiků. Samotný záměr je takový, že zájemci o investici do daného startupu si nakoupí podíl ve společnosti prostřednictvím jejich unikátních kryptoměn, které se následně kótují na burze. ICO projekty zažívají obecně velký rozmach a celkem již byly tímto způsobem zainvestovány téměř 3 miliardy dolarů. Strmě rostoucí trend zájmu o tyto projekty je zřejmý i z ilustrace uvedené níže.

zdroj: coindesk.com

Kurz je nejvíce ovlivněn tím, jak se dané společnosti daří v praxi realizovat podnikatelský záměr. V případě úspěchu jejich kryptoměna roste o stovky procent a investoři dosahují skvělého zhodnocení vložených prostředů. Prostředí bez regulačního rámce má však i své nevýhody a je smutnou praxí, že mnoho projektů končí velmi brzy poté, co se vybraly prostředky od investorů, často i tím způsobem, že se jejich tvůrci obohatí na úkor investorů. Současná praxe je taková, že pouze jeden z deseti ICO projektů je úspěšných a přináší investorům zajímavé zisky.

Úpisy nových kryptoměn lze považovat za další zajímavý způsob jak se kromě spekulací na tržní cenový vývoj dá vydělávat na kryptoměnách. Často se však stává to, že nevydělá investor, ale lidé, kteří nalákají méně zkušené investory do financování nesmyslných podnikatelských aktivit. Z pohledu investorů je proto na místě velká obezřetnost a ideálně znalost alespoň části týmu osob, které za daným projektem stojí.

Často se ovšem stává, že mnozí investoři jednají na základě laciných slibů a marketingových kampaní. Dobrý příkladem projektu, který by z logiky věci měl odradit i méně racionální investory je společnost, která má za CEO vítězku miss jednoho amerického státu, marketingovou ředitelku miss dalšího amerického státu a jedním z jejich podnikatelských cílů je pronájem nemovitostí pro zřízení coworkingových prostorů všem zájemcům podnikat v oblasti s marihuanou. Tento projekt vybral s marketingovou podporou známého amerického rappera přes 50 milionů dolarů.

Objevte nové možnosti tradingu a investic do kryptoměn, které nabízí služba Krypto Expert +

Pro čtenáře cryptosvet.cz s exkluzivní slevou 20% , při registraci zadejte slevový kód: KRYPTOFZ

Přejít na registraci Krypto Expert +

“S našimi webináři, náhledy, traderskými nástroji a obchodními patterny se zorientujete nejen v začátcích, ale využijete je i následně pro úspěšný trading a investování. Věříme, že každého zájemce kryptotrading nadchne, jelikož jde o sféru se spoustou nových a zatím stále zcela neobjevených možností, které máte díky naší sekci možnost poznat z první ruky.”

 

 

Sdílet

Zanechat komentář

error: Chráněný text.