Coinbase burza – Coinbase recenze a návod jak koupit Bitcoin a kryptoměny + $10 bonus

S nárůstem v zájmu o kryptoměny, který jsme v roce 2017 zažili, poptávka po bezpečných a důvěryhodných směnárnách, kde mohou nováčci nakoupit kryptoměny, drasticky stoupla. Ale tací nováčci neví ani kde koupit Bitcoin či jiné kryptoměny. Musí si vybrat směnárnu, která je dobrá pro začátečníky. Jednou z nejpopulárnějších směnáren, které dnes máme a která vyhovuje těmto požadavkům, je Coinbase. Tato Coinbase recenze vam má pomoct si lépe vyznat na burze.

Poté, co byl odstartován v roce 2012 v San Franciscu, firma dnes operuje v 32 zemích a vděčí mu za služby víc jak 12 milionů uživatelů, kteří si už na této směnárně směnili $40 miliard v kryptoměnách. V roce 2013 byl Coinbase nejlépe financovaný Bitcoin startup a krom toho také největší směnárna kryptoměn na světě. Na rozdíl od ostatních směnáren, které vyžadují, že uživatelé obchodují na trhu, Společnost umožňuje svým uživatelům obchodovat s kryptem za stanovenou cenu, jejich market value, což dává uživatelům možnost nakoupit kryptoměny rychleji než na jiných směnárnách. Coinbase je taky jedna z mála směnáren, které přijímají kreditní karty (mimo přijímání bankovních převodů).coinbase burza recenze

Coinbase poplatky

Směnárna si účtuje poplatky od 1.49% do 3.99%, toto množství záleží na vaší platební metodě, přičemž za platbu kreditní kartou je poplatek větší z předchozích dvou čísel. Poplatky na směnárně jsou většinou poměrné nízké oproti jejich konkurentům, kteří užívají stejného business modelu, mezi ně patří třeba Coinmama nebo CEX.

Směnárna vám v čase psaní tohoto článku umožňuje nakoupit pouze Bitcoin, Ethereum, Litecoin a poměrně čerstvá je možnost nákupu Bitcoin Cash. Očekává se však, že v nadcházejících měsících těchto měn přibude.

Coinbase také operuje směnárnu GDAX, která je cílena na více profesionální tradery.

Jak si založit účet na Coinbase burze návod

Následujte těchto 5 jednoduchých kroků a můžete začít s nakupováním kryptoměn na směnárně.

  1. Zaregistrujte se – Pokud si chcete založit účet na Coinbase, stačí poskytnout své jméno, emailovou adresu a heslo.
  2. Druh účtu – Poté, co zažádáte o založení účtu, vám bude zaslán email s potvrzením. Potvrďte a budete přesměrováni na startup stránku, kde si nastavíte jaký druh účtu, individual nebo business, si přejete mít.
  3. Verifikujte své telefonní číslo – Další krok je verifikace vašeho telefonního čísla. Důvod proč byste tohle měli udělat je zajištění 2-factor identifikace, kterou zabezpečíte svůj účet. Můžete však využít i jiných metod 2-factor identifikace.
  4. Nastavte si platební metodu – Jak už bylo zmíněno, směnárna umožňuje svým zákazníkům platit buďto bankovním převodem či kreditní kartou. Pro ty, co hodlají používat první z těchto možností, Směnárna po vás bude vyžadovat malou transakci, abyste potvrdili svůj bankovní účet. Pokud hodláte používat kreditní kartu, stačí zaslat screenshot vaší karty. Platby převodem mohou trvat několik pracovních dnů, zatímco platby kartou jsou instantní.  Coinbase také umožňuje svým uživatelům propojit svůj Paypal účet s jejich platformou.

Nakupte kryptoměnu – Poté, co jsou vaše finance na vašem účtu, můžete začít nakupovat. Než potvrdíte transakci, směnárna vám poskytne detaily poplatku, který budete platit a množství kryptoměny, kterou si budete v této transakci kupovat. Poté, co je transakce potvrzená, množství kryptoměny, které jste zakoupili vám bude přičteno do vaší Coinbase peněženky.

Tip: zaregistrujte se a vložte alespoň $100 a ihned získáte $10 navíc!

coinbase recenze návod

 

Coinbase burza a bezpečnost?

Jedním z častých názorů na kryptoměny, které nováčci mívají je, že je to pořád riskantní investice. A je pravda, že některé směnárny v posledních letech zažili veliké problémy (napříkald Mt. Gox).

Coinbase je však obecně uznávaný, jako jedna z nejbezpečnějších platforem a to z několika důvodů. Zaprvé, směnárna je má sídlo v USA a tím pádem podléhá tamějším zákonům a regulacím, které jsou v kontrastu s jinými směnárnami, které operují ze zemí z volnějšími regulacemi, poměrně přísné. Směnárna se aktivně účastnil debat s regulátory, aby zajistili, že jejich produkt zůstane inovativním open source finančním systémem a regulace směnárny trochu zpravila nedůvěryhodný zvuk, který kryptoměny po Mt Gox měly (ačkoliv fakt, že směnárna operuje spíše jako banka je do jisté míry v komunitě bráno jako něco, co jde proti základní myšlence decentralizované kryptoměny). Krom toho je Coinbase podporovaný investicí od velkých respektovaných bank, jako je například Bank of Tokya a BBVA, což přidává na legitimnosti.

Co se týče ukládání financí, Coinbase je transparentní ohledně svých metod.  Odděluje peníze zákazníků od peněz společnosti. Bylo řečeno, že veškeré finance držené zákazníky jsou uloženy zvlášť na bankovních účtech nepřístupných pro samotnou firmu. Coinbase taky tvrdí, že 98% financí, které zákazníci drží je uloženo offline na hardware peněženkách a papírových peněženkách zamčených v trezorech a deposit boxech všude po světě. Krom toho, ty 2% uložená online jsou sice v nebezpečnější situaci, ale Coinbase dal najevo, že v případě krádeže jsou zákazníci oprávněni k plné finanční kompenzaci. Coinbase návod

Coinbase nabízí zákazníkům 2-factor autenthication metodu, to může být přes SMS na váš mobil, nebo přes third party aplikace (Google Authenticator, Duo…). směnárna taky upozorňuje zákazníky kdykoliv, když se na jejich účet přihlásí nové zařízení nebo z nové IP adresy. Avšak pokud dojde k nabourání se na zákazníkův účet, směnárna nezodpovídá za žádné ztracené finance. Z toho důvodu se obecně doporučuje nakoupit kryptoměny na Coinbase a následovné si ho uložit na hardware peněžence vaší volby.

Coinbase zákaznická podpora

Coinbase nabízí customer support přes email, krom toho má taky Knowledge base a FAQ stránky přístupné pro své zákazníky. Doba čekání na odpověď zákaznické podpory se může drasticky lišit dle podmínek, kdy svůj dotaz podáte, avšak obvykle to netrvá déle než 72 hodin, než dostanete odpověď. Odpověď, kterou následně obdržíte však nemusí vždycky řešit váš problém, jak už několik rozhořčených zákazníků dalo hlasitě najevo.

Podporované národnosti

Směnárna je přístupný zákazníkům z následujících zemí:

Austrálie, Belgie, Bulharsko, Česká Republika, Dánsko, Finsko, Chorvatsko, Itálie, Irsko, Jersey, Kanada, Kypr, Lichetnštejnsko, Lotyšsko, Malta, Monako, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, UK a Spojené Státy.

Limitace transakcí

Transakční limitace se liší dle země, dle vaší platební metody a dle úrovně vaší verifikace. Své limity si můžete zobrazit přes link na limits stránce na vašem účtu. Coinbase také umožňuje svým uživatelům zažádat si o vyšší limity, avšak tyto žádosti většinou nejsou aplikovatelné pro ty, co používají platbu platební kartou. Pokud chcete zažádat o vyšší limit, musíte mít plné verifikovaný účet, občané Evropské Unie mohou zažádat maximálně o limit $30,000 na svém účtu, zatímco občané Spojených Států mají maximální limit $50,000.

Transakce pomocí kryptoměn

Na Coinbase je poměrně jednoduché nejen nakoupit, ale také držet, zasílat a přijímat kryptoměny:

  • Chcete-li zaslat nebo držet krypto, vše co musíte udělat, je kliknout na Send tab vašeho účtu, vybrat peněženku, ze které chcete coiny zaslat, zadat množství a public key recipientovi adresy a dát send.
  • Pokud chcete krypto přijmout, klikněte na Accounts tab, poté na peněženku, do které chcete mít coiny zaslané. Vaše adresa se zobrazí poté, co kliknete na Receive, tu pak může odesilatel zadat do detailů transakce.

Coinbase Shift Karta

Shift Karta je VISA debetní karta pro uživatele Coinbase ve Spojených Státech. Shift Karty umožňují uživatelům v různých státech US a různých teritoriích utrácet svůj Bitcoin kdekoliv, kde přijímají VISA. Shift Karty stojí $10, avšak musíte taky brát na paměť, že za transakce nejsou žádné poplatky, neplatíte-li v zahraničí. Zadarmo si taky mohou uživatelé převést Bitcoin na USD.Coinbase Shift Karta

Coinbase vs GDAX

V roce 2015 došlo k rebrandu směnárny, vznikla více casual user-friendly platforma Coinbase a směnárna GDAX mířená na profesionálnější zákazníky (recenze). Přes GDAX se můžete vyhnout poplatkům, které byste na Coinbase museli platit zasláním peněz bankovním převodem na Coinbase a použitím GDAX k nákupu.

Všichni zákazníci Coinbase mají automaticky vytvořený i účet na GDAX, přihlásíte se stejnými informacemi, jako byste se přihlašovali na Coinbase.Coinbase vs. Gdax graf

Sledování účtů

Jedním z hlavních argumentů proti směnárně je, že udržuje záznam o tom kam své transakce uživatelé zasílají a nejednou transakci zakázal (jde o například o transakce s hazardními stránkami nebo darknetovými obchody). Coinbase také bojuje bitvu s IRS o udržování soukromí svých uživatelů.

Coinbase Downtime

Během časů, kdy cena Bitcoinu či jiných kryptoměn skáče nahoru a dolu, musíte očekávat problémy s platformou. Tyto potíže rostou s větším zájmem o platformu a stávají se čím dál tím nepříjemnějšími.

Tento problém je však údajně aktivně řešen. Zdá se, že takovéto situace zažívá většina směnáren s nárůstem zájmu o kryptoměny.

Závěr

Ačkoliv není Coinbase perfektní, nabízí svým zákazníkům (hlavně nováčkům do kryptoměn) praktickou a snadno použitelnou platformu pro nakupování a prodávání kryptoměn. To vše je však za cenu poplatků (kterým se můžete vyhnout pomocí GDAX) a občas problematické zákaznické zákaznické podpory.

Když se to vezme kolem a kolem, jde o dobrou začátečnickou směnárnu, která umožňuje lidem zjistit, jaké to je ve světě kryptoměn, aniž by se cítili příliš zahlceni.

 

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář