Výzkumná studie vydaná společností Shrimpy, investiční platforma kryptoměny, která je integrovaná s Binance, Bittrexem a Poloniexem prokázala, že “HODLing” není nejlepším způsobem investice do sektoru kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Amazon, Microsoft a Alibaba: Jak tři přední internetoví giganti využívají Blockchain?

Jak říká hlavní partner investičního fondu Union Square Ventures (USV) Albert Wenger v rozhovoru s CNBC, sektor kryptoměn je stále ještě v začátcích a neexistuje záruka, že každý významný digitální majetek přežije budoucí shromáždění v dlouhodobém horizontu.

Kryptoměny, jako je Bitcoin a Ether, které za posledních několik let získaly silný síťový efekt, mají výrazně vyšší pravděpodobnost přežití.

V důsledku volatilní povahy sektoru kryptoměn se tržní podmínky ve vývojové fázi stále drasticky mění na poměrně pravidelném základě. Výzkumníci společnosti Shrimpy zjistili, že přizpůsobení se tržním podmínkám prostřednictvím rebalancování portfolia kryptoměn výrazně převyšuje metodu HODLing, která se týká strategie dlouhodobého držení velkých digitálních aktiv.

Výzkumníci provedli čtyři různé testy s pěti testovacími skupinami. První měla dvě kryptoměny, druhá měla čtyři, třetí měla šest, čtvrtá skupina měla osm a pátá skupina měla 10 kryptoměn. Výkony každé skupiny byly měřeny čtyřmi kritérii: rebalancování každou hodinu, jeden den, jeden týden a jeden měsíc. Pátá skupina měla nejvyšší počet aktiv u osmi kryptoměn pomocí rebalanční metody. Každá hodina vedla k nárůstu o 234 %. Oproti tomu metoda měsíčního rebalancování zaznamenala pouhých 41 % zisku.

Ostatní skupiny také shledaly téměř identické výsledky, přičemž hodinová rebalanční metoda drasticky překonala měsíční rebalanční metodu.

Tým společnosti Shrimpy uvedl:

“Z těchto výsledků můžeme vidět, že pouze 10 portfolií z více než 4000 vykázalo horší výsledky než HODL, i kdyby došlo k rebalancování dokonce jednou za měsíc. To znamená, že pokud jste náhodně vybrali 10 aktiv a rebalancovali jste alespoň jednou za měsíc, měli byste 99,75 % šanci překonat nákup a držení za poslední rok. To je opravdu neuvěřitelné. Mediánová výkonnost portfolia s 10 aktivy a prodloužení o 1 hodinu bylo o 234 % lepší něž HODL.”

Portfolia, která byla analyzována pracovníky výzkumu, byla vybrána náhodně, aby se zvýšila relevantnost výzkumu v náhodném prostředí. Závěrem výzkumníci uvedli, že rebalancování porazilo HODLing o 64 % v průměru.

Není to pro každého

Rebalancování na hodinové bázi není životaschopnou investiční strategií kryptoměn pro každého, zejména pro začátečníky a nové příchozí.

Jak uvedl řídící společník USV Wenger, je důležité zajistit, aby byly finanční prostředky rozděleny do různých digitálních aktiv a blockchainových projektů, které mají potenciál fungovat. Wenger řekl:

“Investoři nalévají do tohoto sektoru mnoho peněz a myslím si, že lidé vidí vítězný Blockchain, který by mohl mít hodnotu bilionu nebo pár bilionů dolarů. Není vůbec bláznivé si to myslet. Samozřejmě, pro každý konkrétní projekt je extrémně vysoká pravděpodobnost, že nebude fungovat. V důsledku toho, pokud bude fungovat, budou odměny velmi vysoké.”

Albert Wenger

Přečtěte si také: Co je to konsenzusový algoritmus v síti Blockchain a proč ho potřebujeme?

Vzhledem k tomu, že je sektor kryptoměn stále v počátečním stadiu, kdy sítě Blockchainu zaznamenávají exponenciální růst, výzkumníci se domnívají, že diverzifikace a rebalancování založené na podmínkách a trendech trhu mohou investorům pomoci posílit jejich portfolia.

 

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář