Jason Bloomberg, autor Forbesu a celosvětově uznávaný IT expert napsal článek, ve kterém představuje argumenty vedoucí k tomu, že Ripple je podvod.
Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny
V nedávném článku o JPM Coin Jason Bloomberg, jež pravidelně přispívá do Forbesu, zmínil některé faktory, které by mohly ukazovat na to, že třetí největší kryptoměna je podvod. Později, v návaznosti na tento článek, vyšly celé řady příspěvků, které hluboce pochybují nad autorovými zdroji. Tento článek strhl doslova lavinu, odpovědi na něj vycházeli po celém světě, včetně třeba Turecka a Japonska.
Bloomberg tedy vydal zvláštní článek, ve kterém se na Ripple zaměřil.

Byznys model Ripple. Pump and dump schéma?

Jason Bloomberg nazývá byznysový model, který kryptoměna používá, pump and dump schématem, protože podle něho tým za XRP využívá řadu faktorů k zvýšení ceny svého tokenu. Podle Bloomberga se také společnosti daří úspěšně svoje schéma krýt před veřejností.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Ripple

Jako první známku podvodu Bloomberg vyzdvihuje to, že je obecnou známostí a faktem, že Ripple sám sebe dělí od XRP. Dále společnost tvrdí, že miliardy tokenů nebyly vytvořeny společností, ale nezávislou komunitou.

Mohlo by vás zajímat: NYT: Facebook prodává směnárnám “Facebook Coin”

Nicméně také je faktem, že největší podíl na trhu s XRP drží společnost Ripple. Ta dále tvrdí, že své tokeny XRP získala jako dárek od týmu, který kryptoměnu vyvíjel. Stále tedy platí, že společnost XRP nevyvinula.

Druhým argumentem proti kryptoměně je to, že společnost Ripple může určit, kdo zpracovává transakce na síti XRP. To obecně řečeno dělá XRP centralizované. Kvůli tomuto faktu mnoho lidí z kryptoměnové komunity nebere XRP jako kryptoměnu. Není decentralizovaná. Takové hlasy jsou velmi silné i v České republice.

Další “hříchy” Ripple

Ve svém příspěvku Jason Bloomberg dále zmiňuje argumenty, které ho vedou k tomu, že označil Ripple – třetí největší kryptoměnu na trhu – za dobře schovaný podvod.

Zmiňuje RippleNet Accelerator Program, který funguje od podzimu roku 2017 a nabízí odměnu každé finanční instituci, která bude souhlasit s tím, že bude nabízet svým zákazníkům platby přes RippleNet. Rozpočet tohoto programu je astronomických 300 milionů amerických dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Výzkum: Data ukazují, že stále více lidí chce používat BTC v obchodech

To vede k tomu, že Ripple nemá příliš zákazníků – za to ale má mnoho partnerů. Zjednodušeně se dá říct, že Bloomberg obviňuje společnost za XRP z toho, že platí bankám, aby zkoušely produkt a mluvily o tom na veřejnosti. To vede k vyšší ceně tokenu.

Odebírejte čerstvé zprávy do vašeho telefonu a PC! Stačí kliknout na červenou ikonku v pravém dolním rohu.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář