S finančními dary pro Ukrajinu se roztrhl pytel v okamžiku, kdy na jejich území začal ozbrojený konflikt s Ruskem. Svět začal Ukrajině poskytovat finanční výpomoc, kterou ukrajinská vláda obdržela v kryptoměnách, které již dříve uzákonily jako platidlo. V současnosti to ovšem vypadá, že nic není tak růžové, jak to zprvu vypadalo. Ukrajinská strana nyní obviňuje největší kryptoburzu Binance ze spolupráce s Ruskem. Na základě čeho tato obvinění byla vznesena a skutečně za vším stojí “pouze peníze”? Dočtete se v tomto článku.
Obvinění proti Binance
Navzdory globálním sankcím, které byly uvaleny na Rusko po vypuknutí ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, je největší kryptoburza na světě Binance, obviňována za spolupráce s Ruskem. S tímto obviněním přišel zakladatel ukrajinské kryptoburzy KUNA Michael Chobanian, který tento svůj výrok i komentoval.
“Problém s Binance není jen v tom, že stále pokračují v práci na obou stranách, je to v tom, že před válkou projevili spolupráci s ruskou vládou, a pokud vím, stále v této spolupráci pokračují”.
Další spor mezi KUNA a Binance nastal v okamžiku, kdy Chobanian řekl, že i přes slíbený dar 10 milionů USD, zatím Binance ukrajinské vládě neposkytla.
“Řekli, že darovali 10 milionů dolarů ukrajinské vládě. No, těch 10 milionů jsem neviděl. Nikdo neví, kam se to podělo.”
Společnost Binance se ihned na začátku konfliktu na Ukrajině vyjádřila, že nehodlá zaujmout výhradní postoj vůči jedné nebo druhé straně a že v celém konfliktu si zachovají neutrální úhel pohledu. Binance rovněž odmítla zmrazit všechny ruské účty, vyjma těch, na které byly přímo uvaleny mezinárodní sankce. Dále Binance tvrdí, že finanční dar ve výši 10 milionů USD poskytla ukrajinskému fondu s názvem Ukraine Emergency Relief Fund. Obvinění ze strany zakladatele KUNA komentovala mluvčí společnosti Binance Jessica Jung.
“Raději nekomentujeme křivá obvinění. Zaměřujeme se na pomoc lidem.”
Zobrazeno: 497