Americký směnárenský gigant Coinbase přidává pro obyvatele Evropské unie podporu PayPal. K dispozici budou výběry přímo do online platebního systému. Vývojáři Coinbase to oznámili ve svém oficiálním blogovém příspěvku 5. února 2019.

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

PayPal byl k dispozici již od minulého měsíce pro obyvatele Spojených států Amerických. Rozšíření do Evropské unie se bude týkat také uživatelů žijících v zemích Evropského sdružení volného obchodu. Novinku si tedy užijí i ti, kteří pobývají na území Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska a Islandu.

Není to přitom poprvé, co Coinbase zkusila PayPal na svoji platformu integrovat. V létě roku 2016 bylo možné platební bránu používat několik týdnů. Poté byla celá akce zastavena s tím, že to technicky tým Coinbase nezvládl.

Doteď mohly uživatelé na území EU a Evropského sdružení volného obchodu používat pouze platební bránu SEPA, skrze kterou mohli své fiat měny na směnárně posílat na své účty. Uživatelé na území Spojeného království mohli ještě k tomu využívat Faster Payments Scheme (FPS), které bylo na Coinbase integrováno v březnu roku 2018.

Mohlo by vás zajímat: CEO Twitteru Jack Dorsey stále věří v Bitcoin

Coinbase se v poslední době snaží o diverzifikaci kryptoměn, které nabízí. V prosinci směnárna odhalila, že zkoumá možnosti přidání přes třiceti kryptoměn. Zatím jsme se dočkali přidání dvou, ale tým Coinbase na svém blogu tvrdí, že vytrvale pracuje s regulačními úřady na přidání dalších digitálních aktiv. S přidáním více kryptoměn se váže také nutnost většího množství integrovaných peněženek. Přidání platební brány PayPal je tak jen dalším krokem k velkému růstu této směnárny.

PayPal a kryptoměny

PayPal, jehož uživatelská základna minulé čtvrtletí přesáhla 254 milionu, měl historicky s kryptoměnami velmi komplexní vztah. Spoluzakladatel společnosti Luke Nostek se nechal slyšet, že rané cíle jeho firmy byly velmi blízké tomu, o co usilují kryptoměny. Dodal:

“Mnoho lidí to neví, ale základní cílem PayPalu bylo vytvořit globalní měny, která by byla nezávislá na zkorumpovaných  kartelech bank a vlád, které ovlivňovaly nepatřičně své měny.”

V prosinci PayPal spustil systém odměn pro své zaměstnance, který je kompletně na blockchainu. Jeho cílem bylo posílit participaci a inovaci ve společnosti. Minulý rok firma podala patent ve Spojených státech Amerických, který má zrychlit platby kryptoměnami.

Mohlo by vás zajímat: Na Binance bude od příštího týdne StableUSD

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář