Vitalik Buterin, zakladatel a vůdčí osobnost za kryptoměnou Ethereum, se rozhodl zveřejnit, kolik ETH má ve svých peněženkách. Buterin se k tomuto kroku rozhodl, protože chce vytvořit transparentnější základnu kryptoměny a předejít veškerým konfliktům, které by kolem jeho aktiv mohly vzniknout.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

19. února 2019 Vitalik Buterin zveřejnil své investice na sociální síti Reddit v příspěvku, který nazval “AMA [ask me anything]about Ethereum Leadership and Accountability.” To by se dalo volně přeložit jako “Zeptejte se mě na cokoliv o vedení a zodpovědnosti Ethereum”. Na jeden z dotazů odpověděl tím, že rozebral své investice.

Nejdříve je potřeba shrnout, co již o aktivech v rukou Buterina víme. Je samozřejmostí, že drtivá většina jeho digitálních aktiv je ETH. Na základě toho se můžeme podívat na jeho primární peněženku, kterou najdete zde. Na ní má zakladatel krále altcoinů 350 000 ETH s hodnotou zhruba 50 milionů amerických dolarů.

K tomu je potřeba dodat že ve svém Twitterovém příspěvku z 10. října 2018 Buterik přiznal, že ve svém porfoliu má i jiné peněženky. Ale na nich se podle něho má nacházet jen zlomek jeho celkového držení. Nicméně pořád to ukazuje na to, že Buterik drží více ETH, než má ve své primární peněžence.

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměny: Reakce delistovaných projektů z Binance

Mezi další kryptoměny, které Vitalik Buterin drží se počítá Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE) a Zcash (ZEC). Dohromady mají mít hodnotu kolem 5 milionů amerických dolarů.

Samozřejmě zakladatel sítě Ethereum drží i kryptoměny, které jsou na jeho síti v podobě ERC20 tokenů. Mezi ty patří Kyber Network (KNC), Maker (MKR), OmiseGO (OMG) a Augur (REP). Všechny dohromady v hodnotě kolem 5 milionů amerických dolarů.

Vitalik Buterin nezmínil velký počet jeho airdrop tokenů, které musel za dobu existence ETH dostat. Airdrop tokeny jsou kryptoměny, které vývojáři nabízí uživatelům sítě Ethereum zdarma, ve smyslu reklamy na jejich projekt. S momentálními cenami musí Buterin držet tyto “reklamní” tokeny v hodnotě zhruba 2000 dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Bitmain: Zpráva hovoří o ztrátách 500 milionu $

Na základě Etherscanu jeho hlavní peněženky se můžeme dozvědět něco blíže k tomu, kolik kryptoměn Buterin drží. OmniseGO dělají 40 000 dolarů. V jiné pravděpodobně Buterinově peněžence najdeme Maker za 625 000 amerických dolarů. Dále 25 000 dolarů v Kyber Network a 11 000 v Trustcoin. Přesné adresy Buterin neuvedl, proto se mohou reálná čísla lišit a tyto jsou pouze na základě více či méně potvrzených zvěstí.

Odebírejte čerstvé zprávy do vašeho telefonu a PC! Stačí kliknout na červenou ikonku v pravém dolním rohu.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář