Kryptotrh má za sebou další výkyvy směrem dolů, protože obchodníci v těchto dnech vyhodnocují možnosti, že by se americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) mohla v budoucnu začít zaměřovat na všechny altcoiny. Napříč odvětvím se nedávno objevila řada negativních fundamentů, které jsou zodpovědné za vychýlení cen směrem dolu.
Stojí za poklesem trhu s kryptoměnami zavádějící informace?
První srpnový den poklesla čistá tržní kapitalizace kryptoměnového trhu o 2 % na 1,16 bilionu amerických dolarů a to potom, co deník Financial Times přinesl informaci, že SEC nařídil americké kryptoměnové burze Coinbase, aby vyřadila veškeré kryptoměny až na bitcoin. Coinbase později tuto informaci uvedla na pravou míru s tím, že informace byla poněkud vytržena z kontextu a že se SEC probíhají rozhovory.
Trhům to však ani tak nepomohlo k výraznému oživení, tím spíše, že víkend se nesl ve znamení hackerského útoku na společnost Curve Finance, která přišla o více než 40 milionů dolarů. Tato událost zvedla vlnu diskuzí o odolnosti decentralizovaného finančního ekosystému a ve světle těchto událostí se tržní hodnota kryptoměnového trhu snížila o 3,73 % – tedy o 43 miliard dolarů.
Silnější dolar nevěstí pro kryptoměnové trhy nic dobrého – opět
Ztráty kryptoměnových trhů korelovaly s nedávnou jízdou amerického dolarového indexu (DYX), který v sedmitýdenním výhledu poměrně značně stoupal. Např. už 1. srpna index vzrostl na 102,43 což představovalo 0,57% nárůst. Šlo o nejvyšší úroveň za poslední tři týdny, protože investoři nadále brali v úvahu zvýšení sazeb z minulého týdne. Pokud budou mezi kryptoměnovým trhem a americkým dolarem stále přetrvávat tyto dvě protichůdné tendence, pokles kryptotrhu by ještě nemusel být u konce.
Výhled kryptoměnového trhu na srpen
Od března letošního roku je úroveň 1,18 bilionu dolarů bodem rezistence, ke kterému celý kryptoměnový trh v těchto dnech vyhlíží odraz. Nicméně z technického hlediska trh testuje spolehlivou krátkodobou úroveň podpory okolo 1,12 bilionů dolarů. Pokud by ale krypto trh nakonec zůstal pod hranicí 1,12 bilionů dolarů, mohl by takový vývoj v srpnu urychlit pokles směrem ke 200dennímu exponenciálními klouzavému průměru někde okolo 1,09 bilionu dolarů.
Taková byla výkonnost trhu v květnu nebo červnu letošního roku. Naopak rozhodné uzavření pod hranicí 1,12 bilionu dolarů by mohlo v srpnu urychlit pokles směrem k 200dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru (200-day EMA) poblíž 1,09 bilionu dolarů. To se podobá výkonnosti v květnu a červnu na začátku letošního roku.