Pomalý rozjezd, ale drtivý finiš. Touto sportovní terminologií by se dal popsat nárůst oblíbenosti digitálních aktiv mezi lidmi. Když v roce 2009 Satoshi Nakamoto spustil první kryptoměnu bitcoin, nejspíše ani nedoufal, že v roce 2021 jeho dítko spustí lavinu zájmu o kryptoměny, téměř ve všech zemích na světě. V tomto článku si představíme výzkum, který přišel se zajímavou informací, že většina v současnosti vlastněných kryptoměn, byla pořízena v roce 2021. Čím jsou tyto finanční produkty zajímavé a proč jsou veřejností vnímány jako investice do budoucna? To se dočtete v tomto článku.
Oblíbenost kryptoměn roste
Mezinárodní výzkum, zaměření na sběr a vyhodnocení informací od neinstitucionálních investorů do digitálních aktiv, byl prováděn americkou kryptoburzou Gemini. Dotazování probíhalo ve Spojených státech, Latinské Americe, Asii, Evropě a Tichomoří. Tohoto výzkumu se zúčastnilo téměř 30 000 lidí z 20 zemí a samotný sběr dat probíhal od listopadu 2021 do února 2022. Výsledky výzkumu byly ohromující.
Téměř 79 % lidí uvedlo, že nákup některé z kryptoměn uskutečnili v loňském roce.
Dokonce i geografické rozložení majitelů digitálních aktiv může být pro některé překvapením. Zemí, kde krypto mají u obyvatel největší oblibu je Brazílie, kde 41 % dotazovaných obyvatel uvedlo, že vlastní kryptoměnu. Naopak trochu zklamání panuje nad státy, u kterých by se čekal větší zájem. V USA vlastní kryptoměnu pouze 20 % dotazovaných a například ve Velké Británii uvedlo pouze 18 % respondentů, že své investiční snažení zaměřili do tohoto segmentu.
V rámci výzkumu bylo zjišťováno, proč si lidé kryptoměny pořizují. Necelých 75 % majitelů uvedlo, že se v jejich případě jedná o dlouhodobou investici. Dalších 16 % respondentů v USA a 15 % v Evropě uvedlo, že k této investici sáhli v rámci zajišťování proti inflaci.
Zobrazeno: 440