Co je EOS token? Měli byste nakoupit?
EOS token sám sebe považuje za nejsilnější infrastrukturu pro decentralizované aplikace. EOS je decentralizovaný systém založený na blockchainu, který umožňuje na své platformě vývoj, hosting a fungování decentralizovaných aplikací v komerčním měřítku (dApps). V tomto článku vám poskytneme bližší rozbor této kryptoměny a pohled na to, co je EOS a co poskytuje.
Mohlo by vás zajímat: Víme, co napsal Satoshi Nakamoto den před svým zmizením o WikiLeaks!
Ekosystém EOS sestává ze dvou klíčových prvků: EOS.IO a EOS tokeny. První jmenovaný je podobný operačnímu systému počítače – spravuje a řídí blockchain. EOS.IO používá blockchainovou architekturu, která je navržena tak, aby umožňovala vertikální a horizontální zmenšování decentralizovaných aplikací. Token EOS je kryptoměna této sítě.
Čím se odlišuje od jiných?
Přestože již existuje množství sítí blockchainů, jako je Ethereum, které usnadňuje decentralizované aplikace, EOS se zaměřuje na kritické „bolestivé” body blockchainu a snaží se vyřešit problém rychlosti, škálovatelnosti a flexibility, které se často stávají překážkou pro systémy založené na blockchainu.
Velikost ekosystému dApps narůstá s každým dalším dnem v konkrétní blockchainové síti. Ta pak často trpí v důsledku omezené dostupnosti zdrojů. Patří sem problémy jako například, že síť je omezena velkým počtem falešných transakcí, spamových aplikací, nízké rychlosti a omezeného výpočetního výkonu dostupného v celé síti. Společnost EOS.IO se pokouší řešit tyto problémy tím, že nabízí větší škálovatelnost, flexibilitu a použitelnost.
Mohlo by vás zajímat: Prohlížeč Brave odměňuje uživatele 70 % z výdělku – Návod v článku
Také tvrdí, že je schopen podporovat tisíce dApps v komerčním měřítku. Účinnost se dále zvyšuje oddělením různých modulů, které se podílejí na práci dApps. Proces autentizace se například provádí samostatně jako proces provádění.
EOS.IO nabízí flexibilitu ve vývoji a údržbě dApps prostřednictvím různých funkcí. Eliminuje poplatky za transakce, protože vývojáři mohou používat prostředky v poměru k jejich podílu namísto standardního modelu pay-per-transaction. To také usnadňuje vývojářům aplikací předvídat náklady na hostování a umožňuje jim vytvářet efektivní finanční strategie.
Unikátní distribuce tokenů
EOS použil nový přístup s jednoletým obdobím ICO. Podle EOSCollective.org bylo rozdělení pro token provedeno následovně s cílem šířit tokeny za reálné tržní ceny, aniž by poskytli neoprávněnou výhodu několika vyvoleným během krátkého období ICO:
200 milionů (20 %) tokenů bylo původně rozděleno během pětidenního období od 26. června 2016 do 1. července 2017.
700 milionů (70 %) tokenů se nyní distribuuje nepřetržitě ve výši 2 milionů za den během 350 dní.
100 milionů (10 %) je drženo v escrow pro block.one, aby udrželi své stimuly. Tokeny Block.one budou platit během 10letého období. To vychází na 10 milionů tokenů každý rok.
Mohlo by vás zajímat: Ledger Nano S hardware peněženka – recenze, návod a tipy CZ (2019)
Obrovský potenciál
Potenciál této kryptoměny se zdá být obrovský, protože jejím cílem je řešit problémy spojené s blockchainem. Je to však stále jen pojmová iniciativa, která může nebo nemusí přinést očekávané ovoce.
Odvážný plán, kterým je zpracování 100 000 transakcí za sekundu, je stále zpochybňován mnoha osobnostmi ve světě kryptoměn. V blízké budoucnosti určitě stojí za to pozorovat, jak se ekosystém EOSu začne formovat.
Kde nakoupit?
EOS token nakoupíte prakticky na každé větší burze, ale i na mnoha malých směnárnách. Můžete použít největší směnárnu podle objemů Binance, nebo menší dynamicky se rozvíjející směnárnu s množstvím nových kryptoměn jako je například KuCoin.
* Odkazy na burzy obsahují referral link. Registrací přes tento referral podpoříte nejen stránku ale i autory.
Vývojový tým
Za touto kryptoměnou stojí zvučná jména jako Dan Larimer, Brendan Blumer a Brock Pierce. Všichni patří mezi nejbohatší lidi s kryptoměnami.
Mohlo by vás zajímat: Jak prodat Bitcoin a vybrat si své zisky v dolarech, eurech a jiných fiat měnách