Základní shrnutí (nejen) pro začátečníky

Vítejte v našem průvodci, který je věnovaný úplným začátečníkům v oblasti cryptosvěta. V dnešním článku se Vás budu snažit nasměrovat na ty správné články a sekce, se kterými byste měli začít, abyste pochopili souvislosti a mohli se posouvat v digitálním světě dál. Tento článek je pravidelně aktualizován, proto se nebojte, že by v době vašeho čtení nebyl aktuální!

Slibuji Vám za celý tým CryptoSvět.cz, že pravidelným sledováním naší stránky a čtením našich článků Vám neutečou žádné důležité novinky jak ze světa, tak z Česko – slovenského prostředí, ale ani odborné články pro pokročilé.

Pokud se řekne kryptoměna, zcela jistě Vás napadne jako první BITCOIN. Bitcoin je vlajková loď všech digitálních měn a bez nadsázky se dá říci, že když nebude Bitcoin, nebude ani žádná jiná digitální měna existovat. Pro začátečníky jsme připravili článek, který jim mnohé osvětlí. Než začnete s dalšími články, přečtěte si prosím na úvod ten následující.

Investice do kryptoměn pro absolutní začátečníky

Abyste pochopili, co to Bitcoin je a k čemu Vám může sloužit, neopomeňte si projít i následující:

Co je Bitcoin?

Proč používat Bitcoin?

Fakta o Bitcoinu, která by Vám neměla uniknout 1.část

Fakta o Bitcoinu, která by Vám neměla uniknout 2.část

Fakta o Bitcoinu, která by Vám neměla uniknout 3.část

Teď, když víte, co to je a k čemu Bitcoin slouží, bylo by dobré také vědět, kdo vlastně tuto digitální měnu založil a co ho k tomu vedlo. Zakladatel se jmenuje Satoshi Nakamoto a článek o něm si můžete přečíst níže.

Kdo je Satoshi Nakamoto?

Bitcoiny a kryptoměny obecně můžete získat několika způsoby, nicméně nejjednodušší způsob, jak získat část měny pro sebe, je koupit ji. Pro tyto účely fungují směnárny, některé důvěryhodné a jiné méně. Do některých si můžete převést “Fiat” tj. dolary/eura, a to například pomocí kreditní karty, na některých můžete disponovat pouze s kryptoměnou. Bitcoin najdete na všech směnárnách, nicméně menší měny, zvané altcoiny, nemusí být na všech směnárnách podporovány. Abyste se v tolika informacích vyznali a nezůstali bezradní, vytvořili jsme pro Vás recenze velkého množství směnáren a také návod, jak si poslat na směnárnu peníze skrze kreditní kartu. Za zmínku stojí směnárna Coinmate.io,kterou vytvořili Češi a která se těší dobré reputaci.

Nákup Bitcoinu kreditní kartou + recenze směnáren 

Nejlepší směnárny kryptoměn

Changelly – okamžitá směna kryptoměn

 

Koupené kryptoměny si můžete v drtivé většině případů nechat přímo ve směnárně, ale většina lidí to nepovažuje za vhodné a mnoho hackerských případů z minulosti potvrzuje, že to není ten nejbezpečnější způsob, kde Vaše coiny držet. Za nejbezpečnější typy peněženek se považují offline hardwarové peněženky, o kterých se dočtete níže:

Ledger Nano S

Trezor wallet

Nejlepší hardwarové peněženky pro rok 2017

Dalším způsobem, jak získat (nejen) Bitcoiny, je těžba kryptoměn. Už jen samotný název je zajímavý, až tajemný, proto určitě nevynechte celou sekci těžby a články o tom, co že to ta těžba vlastně je.

sekce TĚŽBA

Co to je těžba Bitcoinu?

Jak si spočítat výhodnost těžby?

Abyste byli schopni pochopit celý koncept digitálního světa, musíte znát alespoň základy technologie, bez které by se kryptoměny neobešly. Jedná se o Blockchain. Úžasný systém, na kterém je celý digitální proces založený. Alespoň elementární znalost Blockchainu Vám pomůže pochopit celý smysl a koncept, okolo kterého se celý kryptosvět točí.

Co to je blockchain?

Jak blockchain funguje?

Po přečtení výše uvedených článků byste měli mít základní přehled o cryptosvětě a digitálních měnách, které začínají stále více pronikat do běžného života a lze očekávat, že v budoucnu budou hrát velkou roli při dalším formování světa.

Momentálně pro Vás připravujeme fórum, kde se budete moci zeptat našich expertů na začátečnické, ale i odborné rady a další nástroje, které Vám pomohou zorientovat se v tomto, stále ještě, velmi málo prozkoumaném, digitálním světě kryptoměn.

Sdílet

Autor

Zanechat komentář

error: Chráněný text.